31.3%
48.0%
37.7%
28.6%

Έπειτα από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, οι MyRema State Warriors κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες, αφού επικράτησαν των πολύ μαχητικών Underdogz με το τελικό 62-64 να αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του ματς, Οι MyRema μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, με τους Underdogz να αντιδρούν και να χτίζουν μία διαφορά μέχρι και τις αρχές του 4ου δεκαλέπτου. Στα μέσα της τελευταίας πειόδου, οι MyRema βρήκαν την κατάλληλη στιγμή να πάρουν το προβάδισμα, το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος για να φύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Νήαρ Ήστ στις αποσκευές τους, έπειτα από μία οριακή νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κούδα να ανοίγει το σκορ με 7 σερί πόντους στο ξεκίνημα και τους Πούλιο και Καραχάλιο να ανοίγουν λογαριασμό για τους Underdogz, έπειτα από δίποντο μέσης απόστασης και βολή αντίστοιχα για το 3-7. Οι MyRema S.W. θα απαντήσουν με δίποντα των Κούδα και Μπακάλη για το 3-11, ο Ιωάννου θα μειώσει με δίποντο σε 5-11, ενώ ο Μπακάλης με τρίποντο και ο Κυριάκου με δίποντο θα ανοίξουν τη διαφορά στους 11 για το 5-16. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσουν με δίποντο ο Αϊβαζόγλου και τρίποντο ο Ευγενίου για να ροκανίσουν τη διαφορά στους 6 με το σκορ στο 10-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Στεβόλαιμος θα μειώσει στους 4 πόντους με ένα floater για το 12-16, ο Κυριάκου θα απαντήσει αμέσως μετά με δίποντο για το 12-17, ενώ οι Underdogz θα τρέξουν ένα σερί 12-2 για να πάρουν το προβάδισμα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 24-19. Οι MyRema S.W. θα απαντήσουν με βολή του Σουρλά Β. για το 24-20, ο Αρμάγος με δική του βολή θα κάνει το 25-20, ενώ ο Κούδας θα μειώσει στους 3 έπειτα από δίποντο για το 25-22. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με δίποντο ο Αϊβαζόγλου για το 27-22 των Underdogz.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Κούδας με ένα προσωπικό σερί 2-6 θα μειώσει τη διαφορά στον πόντο για το 29-28, οι Underdogz θα απαντήσουν με 6 πόντους του Ευγενίου και 2 του Καραχάλιου για το 37-28, ενώ ο Μενάγιας με τρίποντο και ο Κούδας με δίποντο θα μειώσουν σε 37-33. Εκεί, ο Καραχάλιος με δίποντο θα κάνει το 36-33, ο Μενάγιας με νέο τρίποντο θα μειώσει σε 39-36, ενώ ο Αϊβάζογλου και ο Ευγενίου με 2/4 βολές θα διαμορφώσουν το 41-36 στο ματς. Οι MyRema S.W. θα βρουν σκορ από δίποντο του Κούδα για το 41-38, ο Ιωάννου θα επαναφέρει το ματς στους 5 για το 43-38, ενώ ο Κούδας με νέο δίποντο θα μειώσει σε 43-40 την αναμέτρηση. Οι Underdogz, με δίποντο του Ευγενίου και βολή του Αϊβάζογλου θα κάνουν το 46-40, όμως ο Μπακάλης με εύστοχο τρίποντο θα καταφέρει να μειώσει στη λήξη του 3ου δεκαλέπτου σε 46-43 το ματς.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Underdogz με ένα 6-2 θα κάνουν το 52-45, ενώ οι MyRema S.W. θα απαντήσουν με ένα σερί 2-9 και θα ισοφαρίσουν το ματς στο 54-54, με 3 λεπτά να απομένουν για τη λήξη του παιχνιδιού. Ο Ευγενίου θα δώσει λύση στην επίθεση των Underdogz με τρίποντο για το 57-54, ενώ οι MyRema S.W. με ένα νέο 3-9 θα πάρουν εκ νέου το προβάδισμα για το 60-63. Με 2/2 βολές θα μειώσει ο Αρμάγος για το 62-63, ενώ το τελικό 62-64 θα γράψει με βολή ο Βερύκιος, με το ροζ φύλλο να πηγαίνει τελικά στους MyRema S.W..

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννος Κούδας ο οποίος σταμάτησε στους 28 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, έκλεψε 2 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθα, για να συγκεντρώσει 37 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Κυριάκου και Σουρλάς Β., ενώ από τους Underdogz ξεχώρισε η προσπάθεια των Ευγενίου  και Αρμάγο.