45.0%
61.9%
42.2%
5.3%

Με τον καυτό Καρνέση να βάζει 8 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο οι Undertakers έχτισαν μεγάλη διαφορά από νωρίς στο ματς κόντρα στους Phoenix Bums και πήραν άνετα τη νίκη με 54-81. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Ορφανός με 17 πόντους, 17 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι Undertakers μπήκαν ζεστοί και πήραν διψήφια διαφορά αρκετά γρήγορα. Ορφανός, Συριανός και Χριστόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 0-8, οι Bums απάντησαν με 7-0 των Παπαδόπουλου και Κοβάτσου, 7-16 με ακόμη ένα 0-8 σερί οι Ελληνοαυστραλού guard των Undertakers και του Καρνέση, 9-16 από τον Καδά, 9-22 με ακόμη δύο τρίποντα του Καρνέση, 11-22 ο Χαλκιόπουλος, 11-26 οι JJ και Ορφανός, 13-26 ο Παπαδόπουλος, 13-28 ο Ορφανός ξανά και δύο βολές από τον Φωτόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Undertakers συνέχισαν να παίζουν σε δαιμονιώδεις ρυθμούς σε άμυνα και επίθεση με τη διαφορά να ανοίγει ακόμα περισσότερο. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 17-28, 17-31 ο Καρνέσης, 19-31 ο Μπαλτζόγλου, 19-42 με 0-11 σερί Καρνέσης, Ορφανός και Συριανός, 21-42 ο Παπαδόπουλος, 21-47 με ένα τρίποντο του Καρνέση και Ορφανός, 23-47 ο Κοβάτσος, 23-49 ο Ορφανός, 24-49 ο Καδάς, 24-51 ο Μπονάτσος, 26-51 ο Μπαλτζόγλου και 26-53 από τον Μπονάτσο με δύο βολές για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φωτόπουλος μείωσε σε 28-53, 28-55 ο Βρεττός, 36-55 με ένα 8-0 σερί οι Φωτόπουλος, Βοντετσιάνος και Κοβάτσος, 36-57 ο Μπονάτσος, 38-57 ο Καδάς, 38-59 ο Μπονάτσος ξανά, 39-59 ο Χαλκιόπουλος, 39-61 ο Ορφανός, 42-61 οι Φωτόπουλος και Παπαδόπουλος και 42-65 με ένα καλάθι του Βρεττού και ένα του Συριανού για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Undertakers ξεκίνησαν με ένα καλάθι του Βρεττού και ένα του JJ για το 42-69, 46-69 από τους Μπαλτζόγλου και Φωτόπουλο, 46-75 με 0-6 σερί οι JJ και Καρνέσης, 48-75 ο Καδάς, 48-79 οι Μπονάτσος και Συριανός, 50-79 ο Καδάς, 50-81 ο Νταλαμπίρας και μια βολή του Βοντετσιάνου και ένα τρίποντο του Παπαδόπουλου για το τελικό 54-81 του αγώνα.

Για τους Undertakers, πέρα από τον Ορφανό, τρομερό παιχνίδι έκανε και ο Καρνέσης, ενώ πολύ καλό οι ήταν επίσης οι JJ και Μπονάτσος. Για τους Phoenix Bums ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος, Κοβάτσος, Καδάς και Φωτόπουλος.