15.2%
50.0%
27.6%
38.2%

Undertakers vs Red Hot C.H. 57-62.Οι απουσίες του Καρνέση και Γρυπάρη στοίχησαν για τους Undertakers.Οι Red Hot C.H.απέκτησαν μια διαφορά 28-44 στο 3 δεκάλεπτο με τους ηττημένους να μειώνουν στο 4 δεκάλεπτο 54-57,αλλά οι νικητές με τρίποντο του Μπογέα (1:36) σφράγισαν την νίκη.MVP του αγώνα ο Μακρής με εξαιρετικά ποσοστά (3/6 βολές,2/3 δίποντα και 4/5 τρίποντα) 19 πόντους και 6 ριμπάουντ,4 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Καπαντάκης για τους Undertakers 1-0.Ο Σακλαρίδης με έδωσε το προβάδισμα 1-2 για τους Red Hot C.H..Ο Αντωνόπουλος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ έκανε το 3-2 για να γράψουν το 3-6 ο Ορφανίδης και ο Μακρής.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρεο Παπαγιάννης το 5-6.Το δεκάλεπτο τελείωσε 5-12,ο Βαγγέλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και 1/2 βολές και με Buzzer τρίποντο ο Μπογέας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καλαμπάκος με step-back πέτυχε το 5-14 για τους Red Hot C.H.Ο Παπαγιάννης με σουτ και ο Κρητικός με ντράιβ και το σκορ έγινε 9 014 για τους Undertakers.Ο Κυριάκογλου με τρίποντο έκανε το 9-17 και ξανά με ντράιβ ο Κρητικός το 11-17.Τρίποντο ο Καλαμπάκος για το 11-20 και ο Stermasi με 3/3 βολές και ο Αντωνόπουλος από το ζωγραφιστό για το 16-20.Ο Καλαμπάκος και ο Βαγγέλης με τρίποντα έγραψαν το 16-26 και ο Παπαγιάνης με 1/2 βολές το 17-26.Ο Μακρής με 1/2 βολές το 17-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 20-27 με λει-απ ο Καπαντάκης και με 1/2 βολές ο Μαρκάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 20-35 για τους Red Hot C.H..με τρίποντα ο Μακρής και ο Μπογέας και με λει-απ ο Φραγκογιάννης.Ο Παπαγιάννης με σουτ και με ντράιβ ο Κρητικός οι Undertakers μείωσαν σε 24-35.Ο Μακρής με 2/2 βολές και ο Ορφανίδης με λει-απ το 24-39.Ο Καπαντάκης το 26-39 και ο Μακρής το 26-41.Με ντράιβ ο Καπαντάκης το 28-41 και με τρίποντο ο Μακρής το 28-44.Με σερί 13-0 το σκορ έγινε 41-44 με τον Αντωνόπουλο να πετυχαίνει 8 πόντους(1 τρίποντο )με ντράιβ ο Κρητικός και με τρίποντο ο Μαρκάκης,

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μακρής με 2 τρίποντα και ο Μπογέας με 1/2 βολές ξέφυγαν στο σκορ οι Red Hot C.H.41-51.Με τρίποντο ο Αντωνόπουλος και με λει-απ ο Stermasi μείωσαν οι Undertakers σε 46-51.Ο Βαγγέλης με τρίποντο το 46-54 για να μειώσει ο Παπαγιάννης σε 48-54.Ο Μπογέας με τρίποντο το 48-57.Ο Μαρκάκης και ο Αντωνόπουλος με τρίποντα μείωσαν σε 54-57 και ο Μπογέας με νέο τρίποντο το 54-60(1.36).Ο Αντωνόπουλος με 1/2 βολές το 55-60(1.23).Ο Φραγκογιάννης με 2/2 βολές το 55-62(0.42)και το τελικό 57-62 πέτυχε με 2/2 βολές ο Αντωνόπουλος  (0.33).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπογέας με 13 πόντους(4/5 τρίποντα),6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Βαγγέλης με 9 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παπαγιάννης με 9 πόντους,18 ριμπάουντ,και 1 κόψιμο,ο Αντωνόπουλος με 21 πόντους,9 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Μαρκάκης με 7 πόντους,10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.