16.3%
50.0%
35.7%
28.6%

Έπειτα από ένα πολύ ωραίο ματς στο κλειστό της Καλλιθέας, η Yugopiastika κατάφερε να επικρατήσει των Καλλιθέα Pimps με ανατροπή από το -12 που βρέθηκε πίσω στο 3ο δεκάλεπτο. Οι Pimps μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και για 36 λεπτά είχαν το προβάδισμα στο ματς, με την Yugo να γυρνάει το ματς τούμπα και να περνάει στα τελευταία λεπτά μπροστά στο σκορ και διατηρώντας την ψυχραιμία της να φτάσει στην 8η νίκη της για τη φετινή σεζόν, όπου πλέον ισοβαθμεί με τους Καλλιθέα Pimps.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ζουρνατσίδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα για το αρχικό 0-2 και τον Γεωργακόπουλο να απαντά λίγο μετά και να ανοίγει λογαριασμό για την Yugopiastika με εύστοχο τρίποντο για το 3-2. Εκεί, ο Ντάτσιος με δύσκολο σουτ μέσης απόστασης και ο Πανάγος με lay up στον αιφνιδιασμό θα κάνουν το 3-6, ενώ μετά από αρκετή ώρα και με λίγα δευτερόλεπτα να απομένουν για τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου, ο Σάββας θα ανοίξει ακόμα περισσότερο τη διαφορά στους 5 πόντους με νέο δίποντο για τους Καλλιθέα Pimps που θα διαμορφώσουν το 3-8 στο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο, ο Μένος με ένα τρίποντο θα μειώσει σε 6-8, όμως ο Σάββας θα απαντήσει στην αμέσως επόμενη επίθεση με τον ίδιο τρόπο για το 6-11 του ματς. Στη συνέχεια, ο Πολίτης με δίποντο θα μειώσει σε 8-11, ο Ντάτσιος και ο Σάββας θα απαντήσουν με βολή και δίποντο αντίστοιχα για το 8-14, ενώ ο Πολίτης με νέο καλάθι για την Yugopiastika θα καταφέρει να μειώσει και πάλι στους 4 πόντους με το σκορ στο 10-14. Εκεί, ο Πανάγος με βολή και δίποντο έπειτα από μία φανταστική ασίστ του Βασιλειάδη αλλά και οι Σάββας και Ζουρνατσίδης με 2 ακόμα δίποντα θα διαμορφώσουν το 10-21 για τους Καλλιθέα Pimps, ενώ ο Πολίτης με τρίποντο κορυφής θα μειώσει σε 13-21 για την Yugopiastika. Με εύστοχη βολή θα απαντήσει ο Βασιλειάδης για το 13-22, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσουν με 2 δίποντο ο Κουμπούλης με τον Γεωργακόπουλο που θα μειώσουν το ματς στους 5 για το 17-22.

Στην επιστροφή των ομάδων από τα αποδυτήρια για το 3ο δεκάλεπτο, οι Καλλιθέα Pimps θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά, έπειτα από 3 δίποντα των Σάββα, Βασιλειάδη, Ζουρνατσίδη αλλά και βολή του πρώτου για το +12 των Pimps (17-29), για να μειώσει με τρίποντο και μακρινό δίποντο ο Πολίτης στους 7 πόντους με το σκορ στο 22-29. Εκεί, ο Ζουρνατσίδης με δικό του καλάθι θα κάνει το 22-31, όμως η Yugopiastika με ένα σερί 11-2 θα καταφέρει να φέρει το ματς στα ίσα για το 33-33. Με τρίποντο του Πανάγου και δίποντου του Βασιλειάδη, οι Pimps θα απαντήσουν για το 33-38, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Γεωργακόπουλος για να μειώσει το ματς στο 36-38.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, ο Πανάγος με εύστοχο τρίποντο θα ανοίξει τη διαφορά στους 5 για το 36-41, όμως η Yugo με 2 τρίποντα των Γεωργακόπουλο και Παπακώστα θα πάρει το προβάδισμα έπειτα από αρκετή ώρα για το 42-41, με τον Ζουρνατσίδη να ευστοχεί σε σουτ μέσης απόστασης και να δίνει εκ νέο κεφάλι στο σκορ στους Pimps με το σκορ στο 42-43. Στη συνέχεια, ο Ανδρέου με δίποντο θα κάνει το 44-43 για την Yugopiastika, όμως ο Ζουρνατσίδης με ένα μεγάλο τρίποντο θα δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους Pimps κάνοντας το 44-46, όμως η τρομερή Yugopiastika με ένα πολύ καλό σερί στο τέλος (6-0) θα καταφέρει να κλέψει τη νίκη μέσα από τα χέρια των Pimps με το τελικό 50-46.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Γεωργακόπουλος ο οποίος σταμάτησε στους 11 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ και έκλεψε 3 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 23 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Ανδρέου και Πολίτης, ενώ από τους Καλλιθέα Pimps ξεχώρισε η προσπάθεια των Πανάγο και Σάββα.