24.4%
62.5%
37.7%
27.8%

Η Yugopiastika έχοντας την περιφέρεια της σε τρομερό βράδυ κατάφερε να ελέγξει το παιχνίδι κόντρα στους Aigaleo Kings και να φύγει νικήτρια με 65-76. MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Αγγελος Παπακώστας με 31 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ανδρέου άνοιξε το σκορ στο ματς για την Yugopiastika, 4-2 οι Aigaleo Kings με δύο βολές του Κορωνιού και ένα καλάθι του Παναγιωτόπουλου, 4-4 με το δεύτερο καλάθι του Ανδρέου στο ματς, 7-4 με ένα καλάθι του Σταματίου και μια βολή του Αραβανή, 7-5 με μια βολή του Βερύκιου, 9-5 με καλάθι του Φλέσσα, 9-16 με 0-11 σερί οι Παπακώστας, Πολίτης και Βερύκιος, 12-16 με τρίποντο του Αραβανή, 12-18 ο Κουμπούλης, 14-18 ξανά με καλάθι του Αραβανή και απάντηση από τον Ανδρέου για το τελικό 14-20 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κουμπούλης με τρίποντο έγραψε το 14-23, 20-23 με δύο καλάθια του Κορωνιού και ένα του Παναγιωτόπουλου, 20-27 οι Πολίτης και Παπακώστας, 22-27 με καλάθι του Φλέσσα, 22-31 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κουμπούλη, 24-31 ο Φλέσσας ξανά, 24-35 με ένα καλάθι του Παπακώστα και ένα του Πολίτη και απάντηση των Aigaleo Kings με ένα γκολ φάουλ του Παναγιωτόπουλου και ένα του Φλέσσα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με 30-35.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κορωνιός μείωσε σε 32-35, 32-37 από τον Κουμπούλη, 34-37 ο Αραβανής, 34-39 ο Πολίτης, 37-39 με τρίποντο του Νίκου, 37-44 με ένα καλάθι του Πολίτη και ένα τρίποντο του Παπακώστα, τρίποντη απάντηση του Φλέσσα για το 40-44, 40-46 με καλάθι του Πολίτη, 41-46 με βολή του Κορωνιού και απάντηση του Παπακώστα με 3 συνεχόμενα τρίποντα για να κλείσει το δεκάλεπτο η Yugopiastika με προβάδισμα με 41-55.

Στην τελευταία περίοδο ο Παπακώστας έβαλε νέο τρίποντο για το 41-58, 42-58 με βολή του Νίκου, 42-60 ο Κουμπούλης, 44-60 ο Αραβανής, 44-64 με ένα καλάθι του Ανδρέου και ένα του Κουμπούλη, 46-64 ο Νίκου, 46-66 από τον Πολίτη, 51-66 με ένα τρίποντο του Αραβανή και ένα καλάθι του Κορωνιού, 51-67 με βολή του Πολίτη, 57-67 με δύο καλάθια του Παναγιωτόπουλου και ένα του Αραβανή, 57-72 οι Παπακώστας και Κουμπούλης, 61-72 από τους Κορωνιό και Αραβανή, 61-75 με ακόμη ένα τρίποντο του Παπακώστα, 63-75 ο Αραβανής, 63-76 ο Κουμπούλης και καλάθι του Αραβανή ξανά για το τελικό 65-76 του παιχνιδιού.

Για την Yugopiastika, πέρα από τον Παπακώστα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Πολίτης με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 1 τάπα. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισε ο Αραβανής με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ.