41.2%
53.8%
22.4%
30.8%

Ο Άρειος Πάγκος έδωσε από την αρχή του παιχνιδιού γρήγορο ρυθμό, πήρε διαφορά από νωρίς και έφτασε σε μια άνετη επικράτηση κόντρα στους Ατάλαντους B.C. με 94-41. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Μαυρόπουλος με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 5 κλεψίματα και δύο τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο ο Άρειος Πάγκος έδειξε ότι θέλει να τρέξει και να πάρει διαφορά από νωρίς, όπως και έκανε, με τους Ατάλαντους να κουραζονται αρκετά γρήγορα. Αργύρης και Μαυρόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 5-0, 5-1 ο Αρκολάκης με μια βολή, 9-1 οι Μαυρόπουλος και Καλλιώρας, 9-5 οι Κατσαντώνης και Αρκολάκης ξανά, 17-5 με 8-0 σερί οι Μαριόλης, Μαυρόπουλος και Αθανασόπουλος, 17-6 ο Αρκολάκης με μια βολή και 25-6 με άλλο ένα 8-0 οι Αργύρης, Μαριόλης και Αθανασόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός συνέχισε να είναι γρήγορος, με τους Ατάλαντους να βρίσκουν λίγο παραπάνω σκορ, όμως η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει. Αντωνιάδης και Μαυρόπουλος έγραψαν το 29-6, 29-10 οι Αρκολάκης και Κυριαθόπουλος, 32-10 με τρίποντο ο Μαυρόπουλος, 32-12 ο Κτενίδης, 34-12 ο Αντωνιάδης, 34-14 ξανά με καλάθι του Κτενίδη, 40-14 ο Καλλιώρας με δύο συνεχόμενα τρίποντα, 40-17 με γκολ φάουλ ο Αρκολάκης, 44-17 οι Καλλιώρας και Αθανασόπουλος, 44-20 ο Κτενίδης και από ένα καλάθι οι Αθανασόπουλος και Μαυρόπουλος για το τελικό 48-20 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Ατάλαντοι έκαναν αρκετά λάθη, με αποτέλεσμα να πέσει ξανά η επιθετική τους απόδοση και με τον Άρειο Πάγκο να συνεχίζει να βγάζει όρεξη το σκορ ξέφυγε αρκετά. Ο Αρκολάκης μείωσε σε 48-23, 54-23 οι Αθανασόπουλος και Καλλιώρας, 54-25 ο Αρκολάκης με άλλο ένα καλάθι του στο ματς, 63-25 με 9-0 σερί οι Αργύρης και Αθανασόπουλος, 63-27 ο Αρκολάκης και 67-27 ο Μαριόλης με δύο συνεχόμενα καλάθια του.

Στην τελευταία περίοδο ο Άρειος Πάγκος μπήκε με 9 πόντους των Καλλιώρα, Αργύρη και Μαυρόπουλο για να πάει το σερί στο 13-0 και το σκορ στο 76-27, 76-30 ο Κτενίδης, 81-30 οι Αργύρης και Καλλιώρας, 81-33 ο Κτενίδης ξανά, 83-33 ο Μαριόλης, 83-36 ο Αρκολάκης με γκολ φάουλ, 86-36 ο Καλλιώρας, 86-38 ο Κυριαθόπουλος, 92-38 οι Καλλιώρας και Μαυρόπουλος, 92-40 ο Κτενίδης, 94-40 ο Αντωνιάδης και 94-41 ο Κυριαθόπουλος, σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον Μαυρόπουλο, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μαριόλης, Αργύρης και Καλλιώρας. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Αρκολάκης και Κτενίδης.