30.6%
68.8%
34.9%
20.0%

Η Μ.Κ.Ο., αν και βρέθηκε να χάνει τρεις φορές με διψήφια διαφορά, όχι μόνο δεν παράτησε το παχνίδι, αλλά έφτασε και μια ανάσα από το να το πάρει, όμως στο τελευταίο σουτ της βραδιάς η ομάδα του coach Αβούρη ήταν άστοχη, με αποτέλεσμα οι Ασβοί να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με 55-53 και να ανεβαίνουν στο 3-1 στη λίγκα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Νακόπουλος με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ασβοί μπήκαν πολύ δυνατό στο ματς με ενα 0-9 σερί με δύο τρίποντα του Αγγελογιαννόπουλου και ένα του Ψαλιδόπουλου, 9-7 με απάντηση με 0-7 σερί η Μ.Κ.Ο. με τους Σταύρο Σωτηρόπουλο, Γιάννη Σωτηρόπουλο και Κιφοκέρη, 14-7 με ένα καλάθι του Ψαλιδόπουλου και ακόμη ένα τρίποντο του Αγγελογιαννόπουλου, 14-11 με 4 συνεχόμενους πόντους του Σταύρου Σωτηρόπουλου και απάντηση με καλάθι και φάουλ ο Πουλημένος για το τελικό 17-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Μ.Κ.Ο. ξεκίνησε με 0-6 με καλάθια από τους Σκολαρίκο, Σταύρο Σωτηρόπουλο και Σπανάκη και ισοφάρισε σε 17-17, για να απαντήσουν με 10-0 οι Ασβοί με τους Κουτσουρή, Μακρυδάκη και Νακόπουλο για να κλείσουν το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα με σκορ 27-17.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τσίνας έβαλε δύο βολές για το 27-19, ο Αγγελογιαννόπουλος απάντησε για το 29-19, 29-31 με 0-12 σερί οι Γιάννης Σωτηρόπουλος, Κατσούλης, Τσίνας και Σταύρος Σωτηρόπουλος, 39-31 με απάντηση με 10-0 οι Ασβοί με δύο τρίποντα του Μακρυδάκη και δύο δίποντα του Νακόπουλου, 39-35 με ένα καλάθι του Τσίνα και δύο βολές του Τρανούδη και νέο καλάθι του Νακόπουλου για το τελικό 41-35 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πουλημένος έβαλε τρίποντο για το 44-35, 44-43 με 4 συνεχόμενα δίποντα του Σταύρου Σωτηρόπουλου, 52-43 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Κουτσουρής, Μακρυδάκης και Νακόπουλος, 52-45 με μια βολή του Τσίνα και μία του Κατσούλη, 55-45 από τους Πουλημένο και Νακόπουλο και 0-8 σερί απάντηση της Μ.Κ.Ο. με τους Κιφοκέρη, Τσίνα και Σωτηρόπουλο για το τελικό 55-53 του παιχνιδιού.

Για τους Ασβούς, πέρα από τον Νακόπουλο, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Αγγελογιαννόπουλος με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για την Μ.Κ.Ο ξεχώρισε ο Σταύρος Σωτηρόπουλος με 19 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.