12.0%
44.4%
25.4%
27.3%

Οι MyRema S.W. θα επιστρέψουν στις νίκες μετά το κακό αποτέλεσμα με τον Κατσαπλιαϊκό και θα παραμείνουν στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Rising League και πλέον κοιτούν την συνέχεια για να πλασαριστούν όσο γίνεται πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη μεριά, οι Ατάλαντοι με την χθεσινή τους ήττα, παρέμειναν στην 9η θέση, μία ανάσα από την 8άδα (με 1 ματς λιγότερο). Οι MyRema S.W. περιόρισαν την επίθεση των Ατάλαντων και κατάφεραν να πάρουν μία φαινομενικά εύκολη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και πήραν την διαφορά.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σπυρόπουλο να ανοίγει το σκορ για MyRema S.W. και τους Ατάλαντους να απαντούν με ένα σερί 0-7 με τρίποντο του Βλάχου Ν. και 2 δίποντα από τους Αρκολάκη Μ. και Κτενίδη για το 3-7. Ο Μπακάλης με εύστοχο δίποντο θα μειώσει στους 2 πόντους για το 5-7 με τον Βλάχο Μ. να ευστοχεί σε 1/2 βολές, κάνοντας το 5-8. Με ένα σερί 7-0 θα απαντήσουν οι MyRema S.W. από τους Σπυρόπουλο, Πεδακάκη και Κυριάκου να ευστοχούν σε δίποντο, τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 12-8. Οι Ατάλαντοι όμως θα επιστρέψουν με δικό τους σερί στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου για να κάνουν το 12-13 με 1/2 βολές τους Αρκολάκη Μ. και δύο δίποντα από τον Κτενίδη για να πάρουν ξανά το προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ατάλαντοι με τον Αρκολάκη Μ. θα αυξήσουν την διαφορά στους 4 πόντους, έπειτα από τρίποντο για το 12-16 με τους MyRema S.W. να ανακτούν το προβάδισμα με 2 τρίποντα από τους Μπακάλη και Σαραντόπουλο για το 18-16. Στη συνέχεια, οι Ατάλαντοι με 2 δίποντα θα κάνουν το 18-20 και οι MyRema S.W. με γκολ-φάουλ του Σπυρόπουλου θα περάσουν ξανά μπροστά για το 21-20. Με 2/4 βολές, οι Ατάλαντοι θα ανακτήσουν το προβάδισμα με τους Κτενίδη και Αρκολάκη Μ. για να έρθει ο Πεδακάκης και με 6 συνεχόμενους πόντους έπειτα από τρίποντο και γκολ-φάουλ θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα των MyRema S.W. για το 27-22 στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Μπακάλης με 1/2 βολές θα κάνει το 28-22 και ο Κτενίδης με εύστοχο τρίποντο θα μειώσει στους 3 πόντους για το 28-25. Οι MyRema S.W. όμως με ένα σερί 7-0 από τους Πεδακάκη (3 πόντοι) και Κυριάκου (4 πόντοι) θα πάρουν μία διαφορά 10 πόντων για το 35-25, με τον Αρκολάκη Μ. να ευστοχεί σε δύσκολο δίποντο, κάνοντας το 35-27 στα τέλη της 3ης περιόδου.

Στην 4η και τελευταία περίοδο, οι MyRema S.W. με περίσια ενέργεια θα τρέξουν ένα τρομερό σερί 23-0 με τους Σαραντόπουλο (10 πόντοι), Μπακάλη (7 πόντοι), Παληβογιάννη (2 πόντοι), Σπυρόπουλο (2 πόντοι) και Κυριάκου (2 πόντοι) θα πάρουν μία μη ανατρεπόμενη διαφορά με 1.30’ να απομένουν, με τους κουρασμένους πλέον Ατάλαντους να ευστοχούν σε 2 δίποντα από τους Βλάχο Ν. και Αρκολάκη Μ. για το 58-31. Ο Μπακάλης με τρίποντο θα κάνει το 61-31 και ο Κτενίδης θα κλείσει το ματς με εύστοχο δίποντο για το τελικό 61-33.

MVP της αναμέτρησης ο Ρόντμαν των φτωχών, Κώστας Κυριάκου, ο οποίος βρέθηκε αρκετά κοντά στο ρεκόρ των ριμπάουντ σε ένα παιχνίδι σε ολόκληρο το πρωτάθλημα του JumpBall, που είναι 35. Ο Κώστας, πέτυχε 8 πόντους, μάζεψε 28 ριμπάουντ (!) εκ των οποίων τα 13 επιθετικά, ενώ παράλληλα είχε και 2 ασίστ και 2 κλεψίματα για να φτάσει τους 28 βαθμούς στο rating. Μεγάλη και η βοήθεια του Πεδακάκη με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Κτενίδη με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 τάπα και 4 κλεψίματα.