13.0%
52.9%
60.6%
31.4%

Καλλιθεα Pimps vs Laser Derm 65-82. Τρομερή εμφάνιση από τους Laser Derm,απίστευτο το πρώτο δεκάλεπτο με 3/4 βολές, 9/9 δίποντα και 3/9 τρίποντα, προηγήθηκαν με 7-28 και με 21-49 στο ημίχρονο.Οι Καλλιθέα Pimps εκτός τις ήττας έχασαν και την διαφορά τις νίκη τους του πρώτο γύρου 75-65. Mvp του αγώνα ο μπομπέρ Κιτσάκης με 29 πόντους με 9/18 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους Laser Derm, ο Κιτσάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ,ο Τζουμάνης με ντραιβ και με τρίποντο ο Κιτσάκης. Ο Λιμνόπουλος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 2-7 για την Καλλιθέα. Νέο τρίποντο ο Κιτσάκης το 2-10 και ο Λιμνόπουλος με νέο σουτ από την γωνιά το 4-10.Ο Χατζής με σουτ το 4-12 και ο Κοιλάκος με 1/2 βολές το 5-12.Ο Τζουμάνης με τρίποντο το 5-15 και ξανά ο Κοιλάκος μείωσε σε 7-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-13 και οι Laser ξέφυγαν στο σκορ με 7-28,αρχικά ο Κόκκορης σκόραρε από το ζωγραφιστό, με ντραιβ και με 2/2 βολές ο Τζουμάνης ,ο Τσαουσλάρι με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με ντραιβ και ο Μαναντζής με σουτ από την γωνιά.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοιλάκος με τρίποντο έκανε το 10-28 για την Καλλιθέα. Ο Γιαβάσης από το ζωγραφιστό, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσαουσλάρι και ο Κιτσάκης με τρίποντο το σκορ έγινε 10-35 για τους Laser Derm. Ο Καζαφέρης με floater πέτυχε το 12-35 και ο Τζουμάνης με 1/1 βολή (τεχνική ποινή) το 13-36.Ο Κοιλάκος με 2/2 βολές το 14-36 και ο Τσαουσλάριμε ντραιβ και ο Κιτσάκης με τρίποντο το 14-41.Ο Κοιλάκος με 1/2 βολές και ο Καζαφέρης με τρίποντο το 18-41.Ο Μαναλτζής με σουτ από την γωνιά, ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ και ο Νεαμονιτός Κώστας με σουτ από την γωνιά στο( +31)18-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε με με τρίποντο ο Καζαφέρης 21-49.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κοιλάκος με 4 πόντους του στον αιφνιδιασμό, από ασιστ του Πανάγου,μείωσε σε 25-49 για την Καλλιθέα. Ο Τσαουσλάρι με τρίποντο πέτυχε το 25-52 για τους Laser Derm .Ο Ζουρνατσίδης με γκολ φάουλ έγραψε το 28-52.Ο Χατζής σκόραρε το 28-54 και ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό και ο Κοιλάκος με 2/2 βολές και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,έγινε το 34-54.Ο Κιτσάκης με τρίποντο το 34-57 και ο Λιμνόπουλος με σουτ το 36-57.Νέο τρίποντο ο Κιτσάκης το 36-60 και ο Κοιλάκος με 4 πόντους του το 40-60.Κιτσάκης ασταμάτητος νέο τρίποντο, ο Μαναλτζής με σουτ από την γωνιά και ο Κιτσάκης το 8ο τρίποντο του για να γίνει το σκορ 40-68.Το δεκάλεπτο τελείωσε 44-68 με λει-απ ο Καζαφέρης και ο Πανάγος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζουρνατσίδης και ο Καναρίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 48-68 για την Καλλιθέα. Ο Ζαφόλιας σκόραρε για τους Laser Derm το 48-70 .Ο Αναγνωστόπουλος με Hook και ο Πανάγος με λει-απ πέτυχαν το 52-70.Ο Τσαουσλάρι με floater το 52-72 και ο Κοιλάκος με 2/2 βολές το 54-72.Ο Τζουμάνης με 2/2 βολές πέτυχε το 54-74 και ο Κοιλάκος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με 1/2 βολές και ο Αναγνωστόπουλος με σουτ πέτυχαν το 59-74.Ο Τζουμάνης με ντραιβ έγραψε το 59-76 και ο Ταπόλας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 61-76.Ο Τζουμάνης με 1/2 βολές το 61-77 και ο Λιμνόπουλος μείωσαν 1/2 βολές το 62-77.Ο Κιτσάκης με το 9ο του τριπόντο έγραψε το 62-80(9/18 τρίποντα).Ο Ζάκας Νίκος με 1/2 βολές το 63-80 και ο Γιαβάσης με σουτ το 63-82.Το τελικό 65-82 πέτυχε ο Ταπόλας με σουτ από την γωνιά.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο εκπληκτικός ο Τσαουσλάρι με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Τζουμάνης με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοιλάκος με 26 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Πανάγος με 4 πόντους, 8 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 7 κλεψίματα.