9.7%
35.7%
47.4%
12.5%

Δεύτερη σερί νίκη κατάφεραν να κάνουν οι Anonymous, για να κάνουν το 2-1 στην βαθμολογία και να έχουν σαν φόντο πλέον την φάση των, Playoffs. Ο Δρόσος και οι συμπαίκτες του έκαναν ξανά πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, με τον Κατσαπλιαϊκό να μην μπορεί να απαντήσει και να χάνει τελικά με 40-50. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Σωτηρόπουλος με 13 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Βανδώρος και Βασιλικός έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν προβάδισμα στον Κατσαπλιαϊκό με 4-0, ο Παπαδήμας με τρίποντο μείωσε σε 4-3 για τους Anonymous, 7-3 με απάντηση του Καραμπίνου, 7-6 με νέο τρίποντο των Anonymous με τον Μαραγκό, 9-6 με βολές του Παυλίδη, 9-8 από τον Βλάχο, 11-8 ο Δημόπουλος, 11-10 ο Σωτηρόπουλος, 13-10 με δίποντο του Ραγκούση, 13-14 με ένα καλάθι του Μαραγκού και ένα του Σωτηρόπουλου και τρίποντη απάντηση του Καραμπίνου για τον Κατσαπλιαϊκό, για να κλείσει με προβάδισμα με σκορ 16-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο μια βολή του Σωτηρόπουλου και ένα καλάθι του Κωνσταντινίδη έβαλαν μπροστά τους Anonymous με 16-17, 24-17 με 8-0 σερί οι Βασιλικός και Καραμπίνος και απάντηση με 0-6 των Μαραγκού και Σωτηρόπουλου για το τελικό 24-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Καραμπίνος, Ραγκούσης και Αναστασόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι και έγραψαν το 30-23, 30-31 με απάντηση με 0-8 σερί οι Τάγαρης, Μαραγκός και Σωτηρόπουλος, 32-31 με βολές του Καραμπίνου, 32-38 με απάντηση του Σωτηρόπουλου και του Μαραγκού και νέο μακρινό σουτ από τον Καραμπίνο για το τελικό 35-38 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Μαραγκός και Βλάχος έτρεξαν νέο σερί και έγραψαν το 35-45, ο Καραμπίνος μείωσε σε 37-45, 37-49 οι Σωτηρόπουλος και Μαραγκός, 39-49 από τον Βανδώρο, 39-50 ο Βλάχος με μια βολή και 40-50 με τον ίδιο τρόπο ο Ραγκούσης για να γράψει το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Σωτηρόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μαραγκός με 23 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τον Κατσαπλιαϊκό ξεχώρισε ο Καραμπίνος με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.