31.6%
57.1%
27.3%
18.8%

Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι για περίπου 35 λεπτά, οι Μπίρι Μπίρι ήταν εκείνοι οι οποίοι με ένα επιθετικό ξέσπασμα έχτισαν μια διαφορά ασφαλείας και τελικά πήραν το ροζ φύλλο στο ντέρμπι κόντρα στη Νίκαια με 37-47. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Βέργος με 2 πόντους, 22 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ο Μικράκης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Μπίρι Μπίρι με εύστοχο τρίποντο, 2-3 με βολές του Οικονομάκου για τη Νίκαια, 2-6 με τρίποντο του Πετάκου, 6-6 με ένα καλάθι του Σιμιντζή και ένα του Τζιρίτη και 6-9 από τους Κοσμά και Βέργο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γαζεπίδης έβαλε καλάθι και μείωσε σε 8-9, οι Βλάχος και Μανιάτης απάντησαν με 0-5 σερί και έγραψαν το 8-14, 14-14 με απάντηση με 6-0 σερί οι Σιμιντζής, Ντζερεμές και Δογραματζιάν, 14-20 οι Μανιάτης και Τζανετάκης με το ίδιο σερί, 16-20 ο Γαζεπίδης, 16-22 με νέο καλάθι του Τζανετάκη, 19-22 με τρίποντο του Σιμιντζή και καλάθι από τον Πετάκο για το τελικό 19-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τζιρίτης και Γαζεπίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 23-24, 23-28 με ένα τρίποντο του Χαραλαμπόπουλου και μια βολή του Μικράκη, 25-28 ο Γαζεπίδης, 25-32 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Πετάκου και τρίποντη απάντηση του Οικονομάκου για το τελικό 28-32 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Λιάπης μείωσε σε 31-32, οι Βέργος και Σπυράκος έγραφαν το 31-35, 33-35 ο Δογραματζιάν, 33-47 με 0-12 σερί οι Πετάκος, Μικράκης και Κοσμάς και δύο συνεχόμενα καλάθια του Σιμιντζή για το τελικό 37-37 του παιχνιδιού.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Βέργο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μικράκης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τη Νίκαια ξεχώρισε ο Σιμιντζής με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 τάπες.