30.8%
66.7%
43.9%
26.7%

Ξεφτιλάιζερς και Χαμένα Ταλέντα πάλευαν στα ίσα για τρία δεκάλεπτα σε ένα ματς που έκρινε την τελική τους θέση στην βαθμολογία της Golden, με τους δεύτερους εν τέλει να κάνουν ένα τρομερό ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο και να φεύγουν νικητές με το άνετο 46-62 και να ανεβαίνουν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, με τους Ξεφτιλάιζερς να πέφτουν στην τέταρτη με αυτήν την ήττα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Στέλιος Καραγρηγορίου με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιώργος Τυπάλδος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Ξεφτιλάιζερς, ο Μπίλλης ισοφάρισε σε 2-2 για τα Χαμένα Ταλέντα, 4-2 από τον Θανάση Τσίτσο, 4-4 ο Αντύπας, 6-4 με καλάθι του Θοδωρή Τσίτσου, 6-6 με απάντηση του Κασβή, 11-6 με 5-0 των Θανάση και Θοδωρή Τσίτσου και απάντηση με 0-8 σερί τα Χαμένα Ταλέντα με τους Ψημάδη, Ευθυμίου και Καραγρηγορίου για να κλείσουμε προβάδισμα το πρώτο δεκάλεπτο με 11-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θοδωρής Τσίτσος μείωσε σε 13-14, ο Ψημάδης απάντησε για το 11-16, 19-16 οι Ξεφτιλάιζερς με ένα τρίποντο του Τυπάλδου και ένα του Ρούσσου, 19-21 και ξανά μπροστά τα Χαμένα Ταλέντα με 5 συνεχόμενους πόντους του Καραγρηγορίου και νέα ανατροπή οι Ξεφτιλάιζερς με τους Τυπάλδο και Ρούσσο για το τελικό 25-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τυπάλδος και Χαραλαμπόπουλος σκόραραν για το 28-21, οι Ψημάδης, Καραγρηγορίου και Μπίλλης απάντησαν με 0-7 σερί και ισοφάρισαν σε 28-28, 30-28 από τον Τσίτσο, 30-32 με ένα καλάθι του Αντύπα και ένα του Κασβή, 34-32 ο Θοδωρής Τσίτσος με δύο συνεχόμενα καλάθια του και δίποντη απάντηση του Μπίλλη για το τελικό 34-34 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Καραγρηγορίου και Πενταγιώτης έβαλαν από ένα καλάθι για το 34-38, οι Ρούσσος και Χαραλαμπόπουλος ισοφάρισαν σε 38-38, 38-41 με τρίποντο του Πενταγιώτη, 40-41 ο Ρούσσος, 40-57 τα Χαμένα Ταλέντα με ένα καθοριστικό 0-16 σερί οι Πενταγιώτης, Ευθυμίου και Καραγρηγορίου, 43-57 από τους Τυπάλδο και Τσίτσο, 43-60 ο Ευθυμίου, 46-60 ο Χαραλαμπόπουλος και δίποντο του Μάη για το τελικό 46-62 του παιχνιδιού.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Καραγρηγορίου, πολύ μεγάλο ματς έκανε και ο Ευθυμίου με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα. Για τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισε ο Τυπάλδος με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα.