20.8%
20.0%
28.6%
25.0%

Οι Ξεφτιλάιζερς συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους, ξεπερνώντας και το εμπόδιο των Χωμάτων με σκορ 42-58. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Χαραλαμπόπουλος με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χαραλαμπόπουλος άνοιξε το σκορ για τους Ξεφτιλάιζερς, ο Μπίλιας ισοφάρισε σε 2-2, 2-5 ο Κονιδάρης, 4-5 ο Δαμανάκης, 4-7 με απάντηση από τον Τσίτσο, 6-7 με ωραία κίνηση του Νούκα, 6-10 με τρίποντο ο Κονιδάρης, 8-10 ο Δαμανάκης, 8-11 με μια βολή ο Χαραλαμπόπουλος, 13-11 με 5-0 σερί οι Δαμανάκης και Μπίλιας και απάντηση με 0-7 σερί οι Τσίτσος, Δεδούσης και Χαραλαμπόπουλος για το τελικό 13-18 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δαμανάκης έβαλε καλάθι για το 15-18, ο Γιώργος Τυπάλδος απάντησε για το 15-20, 16-20 με μια βολή του Μπίλια, 16-23 με τρίποντο του Γιώργου Τυπάλδου, 18-23 με καλάθι ξανά από τον Μπίλια, 18-27 από τους Τσίτσο και Αναγνωστόπουλο και 22-27 με ένα τρίποντο του Κάκκου και μια βολή του Μπίλια για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τσίτσος, Χαραλαμπόπουλος, Κονιδάρης και Αχιλλέας Τυπάλδος ξεκίνησαν την περίοδο με 0-14 σερί για το 22-41, 24-41 ο Δαμανάκης, 24-43 από τον Τσίτσο, 28-43 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κοντομίχου, 28-45 ο Χαραλαμπόπουλος και καλάθι ξανά από τον Κοντομίχο για το τελικό 30-45 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δαμανάκης έβαλε καλάθι για να μειώσει σε 32-45, 32-48 με νέο τρίποντο από τον Αχιλλέα Τυπάλδο, 37-48 με 5-0 σερί οι Μπίλιας και Δαμανάκης, 37-49 ο Αναγνωστόπουλος, 39-49 με καλάθι του Μπίλια ξανά, 39-58 με 0-9 σερί οι Αναγνωστόπουλος, Χαραλαμπόπουλος και Δεδούσης και τρίποντο από τον Μπίλια για το τελικό 42-58 του παιχνιδιού.

Για τους Ξεφτιλάιζερς, πέρα από τον Χαραλαμπόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Τσίτσος με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 τάπες. Για τα Χώματα πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Μπίλιας με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ εξίσου καλός ήταν και ο Δαμανάκης με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.