22.7%
73.7%
38.5%
38.1%

Σουβλέηκερς vs Vintage Hoopers 59-78.Οι Σουβλέκερς δεν κατάφεραν να προβάλουν σθεναρή αντίσταση στους Vintage , καθώς οι δεύτεροι ήταν μπροστά από το πρώτο δεκάλεπτο και συνεχώς αύξαναν την διαφορά.  Mvp ο φοβερός,οδοστρωτήρας Μέης με 31 πόντους, 20 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι Vintage ξεκίνησαν με 0-6 ,ο Κυριακίδης από το ζωγραφιστό και ο Μέης με γκολ φάουλ και με 1/2 βολές. Ο Furness με σουτ το καλάθι για τους Σουβλέηκερς 2-6.Ο Κουμπής με τρίποντο πέτυχε το 2-9 και ο Κωστής με ντραιβ το 4-9.Ο Μανδρανής με σουτ από την γωνιά, ο Κυριακίδης με τρίποντο και ο Μέης με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 4-16.Ο Μαυρομάτης με τρίποντο μείωσε 7-16 και ο Μέης με λει-απ το 7-18.Ο Μαστοράκης με ντραιβ το 9-18 και το δεκάλεπτο τελείωσε 9-22 ,με καλάθι από το ζωγραφιστό και 2/2 βολές ο Μέης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μανδρανής με σουτ έκανε το 9-24 για τους Vintage. Ο Furness με σουτ πέτυχε το 11-24 για τους Σουβλέηκερς. Ο Κουμπής με τρίποντο και ο Μανδρανής με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 11-29.Ο Σταμπολτζής με ντραιβ,ο Βάσσης με 2/2 βολές και ο Furness με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 17-29.Νέο τρίποντο ο Κουμπής για το 17-32 και ο Σταμπολτζής με ντραιβ το 19-32.Ξανά ο Κουμπής χτύπησε με τρίποντο και το σκορ έγινε 19 -35 και ο Κωστής με λει-απ το 21-35.Τρίτο συνεχόμενο τρίποντο ο Κουμπής για το 21-38 και ο Κωστής με καλάθι στον αιφνιδιασμό το 23-38.Ο Μέης με γκολ φάουλ και ο Γεράνιος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 23-43.Ο Βάσσης και ο Σταματίου πέτυχαν το 27-43 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-47 με τετράποντο του Κουμπή(εύστοχο τρίποντο και 1/1 βολή από φάουλ.).

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μασοκώστας με τρίποντο και ο Μέης με γκολ φάουλ έγραψαν το 27-53 για τους Vintage .Ο Βάσσης νε σουτ από την γωνιά πέτυχε το 29-53 για τους Σουβλέηκερς. Ο Μέης με 2/2 βολές και ο Κουμπής και ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 29-57.Ο Κωστής με λει-απ μείωσε σε 31-57 και ο Μασοκώστας πέτυχε το 31-59.Ο Κωστής με τρίποντο έκανε το 34-59 και ο Κυριακίδης σκόραρε το 34-61.Νέο τρίποντο ο Κωστής 37-61 και ο Σολδατος με σουτ το 37-63.Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-63 με 1/2 βολές ο Σταμπολτζής και με σουτ από την γωνιά ο Έξαρχος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σταματίου με σουτ από την γωνιά, ο Furness από το ζωγραφιστό και ξανά ο Σταματίου με σουτ από την γωνιά το σκορ έγινε 46-63 για τους Σουβλέηκερς. Ο Μέης με 2/2 βολές πέτυχε το 46-65 για τους Vintage. Ο. Furness με 1/2 βολές τι 47-65 και ο Μέης με γκολ φάουλ και με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψε το 47-70.Ο Βάσσης με τρίποντο έκανε το 50-70 και ο φοβερός Μέης με 4 συνεχόμενους πόντους του, ο Γεράνιος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ι Μασοκώστας από το low post σκόραραν το 50-78.Το ματς ολοκληρώθηκε με σερί 9-0 για τους Σουβλέηκερς 59-78,αρχικά ο Κωστής με τρίποντο, ο Furness σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,ο Βάσσης και Κωστής με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κουμπής με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μανδρανής με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κωστής με 19 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ και Σταματίου με 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.