23.3%
50.0%
42.1%
27.6%

Φωκιανός vs ReTirees 49-60.Μόλις οι Retirees αποφάσισαν από την δεύτερη περίοδο να τρέξουν το παιχνίδι,τότε τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για το Φωκιανό καθώς τα κορμιά που είχαν ήταν πιο βαριά, με αποτέλεσμα να πάρουν διψήφια διάφορα με σκορ ημιχρόνου το 20-39 .Παρόλα αυτά  ο Φωκιανός είχε την ευκαιρία του και στην τέταρτη περίοδο μείωσε σε μονοψήφιο αριθμό 49-58(3.06). Όμως δεν ήταν αρκετό αφού στις τελευταίες 5 κατοχές τους είχαν ισάριθμα άστοχα σουτ .Mvp του αγώνα ο Πλεξουσάκης με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Σαχινίδη να κλέβει την μπάλα από τον Γιαμαίο και με λει-απ ο πέτυχε το 2-0 για τον Φωκιανό. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κατιάκος, ο Σαρρής από το ζωγραφιστό και ο Πλεξουσάκης με τρίποντο και πήραν το προβάδισμα οι Retirees με 2-7.Ο Παντελεάκης ισοφάρισε 7-7 με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο. Ο Σαρρής από την γωνιά πέτυχε το 7-9 και ο Σαχινίδης με σουτ το 9-9.Ο Γιαμαίος με τρίποντο πέτυχε το 9-12 και ο Ακράτος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 11-12.Ο Λουκόπουλος με τρίποντο έγραψε το 11-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-15 με 2/2 βολές ο Σαχινίδης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τζούρτος ισοφάρισε με σουτ 15-15 για τον Φωκιανό. Οι Retirees με σερί 0-8 ξέφυγαν στο σκορ με 15-24,αρχικά ο Σαρρής σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Σιφναίος με σουτ,με τρίποντο ο Τσαντζαλής και με σουτ από την γωνιά Σαρρής .Ο Τζούρτος έδωσε την ασίστ και ο Ακράτος με λει-απ μείωσε σε 17-24.Οι Retirees μέσα σε 3 λεπτά έτρεξαν νέο σερί 0-15 και το σκορ έγινε 17-39.Αρχικά ο Γιαμαίος με τρίποντο, ασίστ ο Στολής και το καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κατιάκος,τρίποντο ο Γιαμαίος, ο Πλεξουσάκης με γκολ φάουλ, ο Κατιάκος από το ζωγραφιστό και με λει-απ ο Πλεξουσάκης στον αιφνιδιασμό. Ο Παντελεάκης έκλεισε το δεκάλεπτο με τρίποντο για το 20-39.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τζούρτος με τρίποντο πέτυχε το 23-39 για τον Φωκιανό. Ο Στόλης με ντραιβ πέτυχε το 23-41 για τους Retirees. Απάντησε ο Μακρής με ντραιβ το 25-41 και ο Σιφναίος με λει-απ και τρίποντο έγραψε το 25-46.Ο Τζούρτος με σουτ πέτυχε το 27-46 και ο Στόλης με 1/2 βολές το 27-47.Ο Ακράτος με τρίποντο πέτυχε το 30-47 και ο Σιφναίος με 2/2 βολές και με σουτ έγραψε το 30-51.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-51 μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Παντελεάκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο ο Μακρής με σουτ έκανε το 34-51 για τον Φωκιανό. Ο Πλεξουσάκης σκόραρε το 34-54 με τρίποντο για τους Retirees. Με σερί 7-0 μείωσε το σκορ ο Φωκιανός σε 41-54.Αρχικά ο Μακρής με τρίποντο, 2/2 βολές ο Τζούρτος και ο Σαχινίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Πλεξουσάκης με σουτ από το High post έγραψε το 41-56 και ο Τζούρτος με τρίποντο το 44-56.Ο Πλεξουσάκης με σουτ το 44-58 και ο Παντελεάκης με τρίποντο και ο Μακρής με καλάθι από ντραιβ,το σκορ έγινε 49-58(3:06). Το τελικό 49-60 έγραψε με λει-απ ο Στόλης (0:45).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κατιάκος με 6 πόντους,11 ριμπάουντ,3 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σαρρής με 8 πόντους,8 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παντελεάκης με 13 πόντους ,6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μακρής με 9 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.