14.3%
33.3%
33.3%
39.3%

Χαμένα Ταλέντα vs Αστέρας Ευελπίδων 49-59.Μέχρι το ημίχρονο 25-23 άντεξαν τα Χαμένα Ταλέντα απεναντι στον Αστέρα Ευελπίδων.Στο 3ο δεκάλεπτο ο Χαρτοκόλλης πέτυχε 5/6 τρίποντα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και ο Αστέρας πήρε την 13ή νίκη. Mvp του αγώνα ο Χαρτοκόλλης με 30 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε τρίποντο ο Αντύπας για τα Χαμένα Ταλέντα 3-0.Ο Κουρής με τρίποντο και ο Μαγκώνης Θανάσης με σουτ σκόραραν το 3-5 για τον Αστέρα Ευελπίδων.Ο Αντύπας ισοφάρισε 5-5 μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Λαμπρόπουλος με σουτ το 5-7.Ο Αντύπας με ντραιβ, ο Δρακόπουλος με 2/2 βολές και ο Πενταγιώτης με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχαν 11-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-12 με ντραιβ ο Λαμπρόπουλος και με τρίποντο ο Χαρτοκόλλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο το 11-15 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ισοφάρισαν τα Χαμένα Ταλέντα 15-15 με σουτ ο Δρακόπουλος και από το High post ο Αντύπας. Ο Χαρτοκόλλης με σουτ από την γωνιά και με τρίποντο και ο Κουρής με τρίποντο το σκορ έγινε 15-23.Ο Αστέρας χωρίς σκορ για (5:39)και τα Χαμένα Ταλέντα πέρασαν μπροστά στο σκορ με σερί 10-0 25-23,αρχικά ο Πενταγιώτης με σουτ, με 1/2 βολές και καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δρακόπουλος, με τρίποντο ο Πενταγιώτης και με σουτ ο Δρακόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαρτοκόλλης με 2 κολλητά τρίποντα το 25-29 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Ψημάδης με 5 πόντους του έγραψε το 30-29 για τα Χαμένα Ταλέντα. Με σουτ από την γωνιά ο Μαγκώνης Βασίλης το 30-31 και ο Πενταγιώτης με σουτ το 32-31.Με 3 κολλητά τρίποντα ο Χαρτοκόλλης το 32-40 και ο Πενταγιώτης απάντησε με τρίποντο το 35-40.Το δεκάλεπτο 35-42 με ντραιβ ο Μαγκώνης Βασίλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαγκώνης Θανάσης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 35-44 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Πενταγιώτης σκόραρε το 37-44 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Mindaugas από το ζωγραφιστό το 37-46 και ο Γεροκωστόπουλος από το ζωγραφιστό και ο Πενταγιώτης με σουτ το 41-46.Ο Λαμπρόπουλος με τρίποντο, ο Mindaugas με σουτ από την γωνιά και ο Λαμπρόπουλος με ντραιβ το σκορ έγινε 41-53. Ο Αντύπας με ντραιβ και ο Ψημάδης με γκολ φάουλ έγινε το 46-53.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Θανάσης και με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 2/2 βολές ο Χαρτοκόλλης πέτυχαν το 46-59.Το τελικό 49-59 έγραψε με γκολ φάουλ ο Κόλλιας.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαμπρόπουλος με 9 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Μαγκώνης Θανάσης με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πενταγιώτης με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ψημάδης με 8 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

6Μαγκώνης Βασίλειος40002728.60001120002-1
7Mindaugas Vaiciunas40002450.0010.042600016