25.0%
58.8%
35.9%
35.7%

Χαμενα Ταλεντα vs Red-Dicolo 60-71. Τα Χαμένα Ταλέντα  δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν την σειρά και οι Red-Dicolo με έναν Σεληνιασμένο Κλωνάρη  πήραν την πρόκριση και θα περιμένουν τον νικητή της σειράς Αστέρας Ευελπίδων-Πασατέμπο(1-0).MVP του αγώνα ο Κλωνάρης με double-double 23 πόντους,22 ρειμπαόυντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με με σουτ από την γωνία ο Μπίλλης 2-0 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Κλωνάρης ισοφάρισε 2-2 για τους Red-Dicolo.Ο Αντύπας Μιχάλης με 1/2 βολές για το 3-2.Ο Σπυριδωνίδης και ο Κλωνάρης πέτυχαν το 3-6.Με λει-απ ο Μπίλλης και με 4 πόντους ο Αντύπας Μιχάλης για το 9-6.Ο Τσαπατάκης με σουτ από την γωνία το 9-8 .Το 11-8 με σουτ ο Διακόπουλος και ο Κλωνάρης μείωσε σε 11-10.Ο Μπίλλης με σουτ από την γωνία το 13-10 και ξανά ο Κλωνάρης για το 13-12.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπίλλης το 15-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-16 με καλάθι ο Κρίκος Κωνσταντίνος και ο Σκαμαγκάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς με ντράιβ το 15-18 για τους Red-Dicolo .Ο Μπόϊκος και ο Πενταγιώτης πέτυχαν το 19-18 για τα Χαμένα Ταλέντα. Με γκολ φάουλ ο Σπυριδωνίδης το 19-21.Ισοφάρισε ο Μπίλλης 21-21 και ο Κλωνάρης έκανε το 21-23.Ο Μπίλλης με 1/2 βολές το 22-23.Ο Κλωνάρης με 1/2 βολές το 22-24 για να ισοφαρίσει ο Μπίλλης με σουτ 24-24.Τρίποντο ο Τσαπατάκης και σουτ ο Κλωνάρης για το 24-29.Ο Πενταγιώτης με σουτ το 26-29 και ο Κλωνάρης το 26-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-31 με σουτ από το High post ο Πενταγιώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κρίκας Κωνσταντίνος με σουτ το 28-33 για τους Red-Dicolo. Ο Πενταγιώτης με τρίποντο το 31-33 για τα Χαμένα Ταλέντα. Με ντράιβ ο Τσαπατάκης και με τρίποντο ο Κρίκας Κωνσταντίνος το σκορ έγινε 31-38.Με λει-απ ο Αντύπας Αντώνης το 33-38.Νέο τρίποντο ο Κρίκας Κωνσταντίνος για το 33-41.Ο Αντύπας Αντώνης με γκολ φάουλ και ο Μπόϊκος με 1/2 βολές έγραψαν το 37-41.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρίκας Κωνσταντίνος και με 1/2 βολές και ο Τσαπατάκης με 1-1 βολή και ο Σκαμαγκάς με hook πετυχαν το 37-47.Με 1/2 βολές ο Αντύπας Αντώνης το 38-47.Με 2/2 βολές ο Κρίκας Αλέξανδρος το 38-49 και ο Πενταγιώτης με λει-απ το 40-49.Ξανά με βολές 2/2 ο Κρίκας Αλέξανδρος το 40-51 .Ο Πενταγιώτης με τρίποντο και ο Αντύπας Μιχάλης με 2/2 βολές για το 45-51.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-55 με λει-απ ο Σκαμαγκάς και με 2/2 βολές ο Κρίκας Αλέξανδρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κλωνάρης έκανε το 45-59 για τους Red-Dicolo. Ο Αντύπας Αντώνης με τρίποντο το 48-59 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλωνάρης για το 48-61.Με τρίποντο ο Αντύπας Μιχάλης το 51-61.Τρίποντο και ο Κρίκας Κωνσταντίνος για το 51-64 για να απαντήσει με τρίποντο ο Πενταγιώτης και ο Μπίλλης με 1/2 βολές για το 55-64.Άλλο ένα τρίποντο ο Κρίκας Κωνσταντίνος και με σουτ από την γωνία ο Τσαπατάκης το σκορ έγινε 55-69.Με λει-απ ο Μπίλλης και με 3/3 βολές ο Πενταγιώτης το σκορ έγινε 60-69.Το τελικό 60-71 πέτυχε ο Κλωνάρης με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κρίκας Κωνσταντίνος με 19 πόντους,3 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Σπυριδωνίδης με 5 πόντους,6 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Πενταγιώτης με 17 πόντους,3 ριμπάουντ,9 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Μπίλλης με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα