15.6%
50.0%
32.6%
12.9%

Μεγάλη νίκη έκαναν οι Miami Heal, οι οποίοι, αν και στο πρώτο ημίχρονο κέρδιζαν με 14-30 τους Aigaleo Kings τελικά χρειάστηκαν την παράταση και την ψυχραιμία του Ρίζου στην παράταση για να πάρουν τη νίκη με 44-50. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Καμούζης με 16 πόντους, 21 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Ζούμπος και Ρίζος ξεκίνησαν το ματς με 0-5 για τους Miami Heal, ο Νίκου μείωσε σε 2-5, 2-11 με 0-6 οι Καμούζης και Ζούμπος, 5-11 με γκολ φάουλ ο Παναγιωτόπουλος και 5-14 με μια βολή του Ζούμπου και ένα καλάθι του Ζαμπέλη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καμούζης ανέβασε σε 5-16, 8-16 με τρίποντο ο Χρηστίδης, 8-18 με δύο βολές ο Ρίζος, 11-18 ο Μαλάκης, 11-22 οι Καμούζης και Ζαμπέλης, 14-22 με νέο τρίποντο του Μαλάκη και 0-8 σερί από τους Καμούζη και Ρίζο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με τους Miami Heal να έχουν προβάδισμα με 14-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Aigaleo Kings έκαναν απίστευτη περίοδο και πήραν το προβάδισμα. Νίκου, Σπαγγούρος και Μαλάκης ξεκίνησαν με 18-0 για το 32-30, 32-31 ο Ρίζος και καλάθι ξανά από τον Παναγιωτόπουλο για το τελικό 34-31 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο Σερέτης και Καμούζης έβαλαν από ένα καλάθι για το 34-35, 36-35 ο Παναγιωτόπουλος, 36-37 ο Καμούζης, 38-37 ο Παναγιωτόπουλος ξανά, 38-38 ο Καμούζης με μια βολή, 40-38 ο Παναγιωτόπουλος και δύο βολές από τον Ζούμπο με 4 δευτερόλεπτα να μένουν για να στείλει το ματς στην παράταση γράφοντας το τελικό 40-40 της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού.

Στην παράταση ο Λουκρέζης με τρίποντο έγραψε το 40-43, ενώ λίγο αργότερα ο Ρίζος πρόσθεσε ακόμη ένα καλάθι για το 40-45. Στη συνέχεια ο Μαλάκης μείωσε σε 42-45, ο Ρίζος απάντησε για το 42-47, ο Νίκου μείωσε στην αμέσως επόμενη φάση σε 44-47 και λίγο μετά ο Ρίζος έγραψε ένα τεράστιο τρίποντο για να σημειώσει το τελικό 44-50 του παιχνιδιού.

Για τους Miami Heal, πέρα από τον Καμούζη, τρομερή απόδοση έπιασε επίσης Ρίζος με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ 1 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισαν ο Μαλάκης με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 9 ασίστ, καθώς επίσης και ο Νίκου με 15 πόντους και 17 ριμπάουντ.