24.0%
77.8%
60.0%
39.5%

Τι California τι Καισαριανή, το ένα και τ’ αυτό για τους Τουβλέηκερς που σταμάτησαν στα 17 τρίποντα, με μπροστάρη τον Steph Curry.. Μαρίνο Νίκο να βάζει να βάζει από μόνος του μόνο 10. Χαλαρό το παιχνίδι, οι Τουβλέηκερς βρήκαν ρυθμό στο 2ο δεκάλεπτο και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω παίρνοντας την ευρεία νίκη με 58-82.

Νευρικές και πολύ άστοχες οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, αφού μετά από 6 αγωνιστικά λεπτά το σκορ ήταν μόλις στο 1-2. Καραχρήστος και Τσάκαλης κάνουν το 6-2, ενώ απαντάει με σουτ 3 πόντων ο Μαρίνος. Ελαφρώς καλύτεροι οι Airball που θα κλείσουν το δεκάλεπτο στο 12-7.

Αγνώριστοι οι Τουβλέηκερς (φυσικά συγκριτικά με το ξεκίνημά τους κι όχι με την συνολική εικόνα του πρωταθλήματος), που σημειώνουν 26! πόντους στο δεκάλεπτο και αφήνουν πίσω τους, τους Airball. πως να μην γίνει κάτι τέτοιο άλλωστε όταν Μαρίνος τα στάζει από παντού, ενώ ο Λειβαδάς σουτάρει κι ευστοχεί από το σπίτι του! Τελικό ημιχρόνου 23-33.

Οι δύο ομάδες θα έλεγε κανείς πως παραείναι χαλαρές, οι μεν Τουβλέηκερς καλά κάνουν, δεν κυνηγούν τίποτα, οι δε Airball φαίνονται να αποδέχονται σιγά σιγά πως οι όποιες ελπίδες έστω και στο τέλος για πρόκριση στην postseason σιγοσβήνουν. Τελικό περιόδου 37-51.

Η χαλαρότητα φυσικά και συνεχίζει να κυριαρχεί και μ’ αυτά και μ’ αυτά οι Airball μειώνουν στους 9 (42-51). Έκτοτε οι Τουβλέηκερς ντύνονται Warriors, το βλέπουν σαν βαρέλι, τα στάζουν κυριολεκτικά από παντού, σε ό,τι έχει να κάνει με σουτ έξω από την γραμμή των 6.75 και εν τέλει φεύγουν με το ροζ φύλλο με 58-82.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μαρίνος Νίκος ο οποίος σημείωσε 30 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 22 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Κοσκέρας Μιχάλης και Λειβαδάς Αντώνης, ενώ από τους Airball B.C. ξεχώρισε ο Τσάκαλης Θανάσης.