16.7%
55.0%
46.5%
27.3%

Οι Airball στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν πάρα πολύ δυνατά και με όπλο την πολύ καλή τους άμυνα δυσκόλεψαν πολύ την B.C. Abla, η οποία όμως στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και τελικά κέρδισε άνετα με 42-60. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ηλίας Μακρής με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Καραγιάννης και Πολυχρονόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 7-0 για τους Airball, 7-6 με 6 συνεχόμενους πόντους του Μουρμούρη και απάντηση με 5-0 οι Μπαλταδούρος και Τσάκαλης για το τελικό 12-6 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μουρμούρης έβαλε νέο καλάθι και μείωσε σε 14-6, 14-12 με 0-6 σερί οι Αδάμος και Μουρμούρης, 16-12 με απάντηση του Μπίκου, 16-14 ο Μακρής, 22-14 με νέο 6-0 οι Μπαλταδούρος και Καραχρήστος, 22-20 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Μακρής και Σωτηρόπουλος, 24-20 με δύο βολές του Κυρούδη και 0-8 σερί των Σωτηρόπουλου και Ορνεράκη στο τέλος του ημιχρόνου για να μπουν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με την Abla μπροστά με 24-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Θεοχάρης έβαλε καλάθι και μείωσε σε 26-28, 26-35 με πόντους των Σέμπογλου, Φλίγκου και Ρενιέρη, 29-35 με τρίποντο του Καραγιάννη, 29-37 από τον Σέμπογλου, 31-37 από τον Θεοχάρη, 31-41 με τους Φλίγκο και Μακρή να βάζουν από ένα καλάθι, 33-41 από τον Μπαλταδούρο και δύο βολές του Σέμπογλου για το τελικό 33-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Μουρμούρης και Αδάμος ανέβασαν στο 33-51, 36-51 με τρίποντο του Καραχρήστου, 36-53 από τον Σέμπογλου, 39-53 με νέο τρίποντο του Καραγιάννη, 39-57 οι Ορνεράκης και Κατσάτσος, 42-57 ο Τσάκαλης και απάντηση του Ορνεράκη ξανά για το τελικό 42-60 του παιχνιδιού.

Για την Abla, πέρα από τον Μακρή, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ορνεράκης με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Για τους Airball ξεχώρισε ο Μπαλταδούρος με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.