11.1%
41.7%
35.4%
17.4%

Ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι διαδραματίστηκε στο κλειστό Λάμπρος Kατσώνης ανάμεσα στους Angels και τους Miami Heal με τους δεύτερους τελικά να παίρνουν τη νίκη. Οι Miami Heal ήλεγχαν το ρυθμό στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με τους Angels στο τέταρτο δεκάλεπτο να ξεμένουν από δυνάμεις και τους Miami Heal να καθαρίζουν την υπόθεση νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Διονύσης Βρεττός με 21 πόντους.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Miami Heal μπήκαν πιο δυνατά ξεκινώντας το παιχνίδι με σκορ 2-11. Το σκορ άνοιξε ο Διονύσης Βρεττός με δύο όμορφα σουτ για το 0-4, για να ανοίξει λογαριασμό για τους Angels ο Κεφάλας κάνοντας το 2-4. Με ένα καλάθι του Κοντογιάννη και πέντε πόντους του Βρεττού το σκορ θα διαμορφωθεί 2-11, για να αντιδράσουν σε αυτό το σημείο Angels με ένα σερί 7-0 με τους Γιώργο Πλαγιαννάκο,  Τάσο Πλαγιαννάκο και Παντελή Κεφάλα για το 9-11. Ο Αρναούτης θα πετύχει 3/4  βολές για το 9-14 και το ημίχρονο θα κλείσει με lay-up to Στεργίου με σκορ 11-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι θα συνεχιστεί στον ίδιο ρυθμό με τους Miami Heal να ελέγχουν το παιχνίδι. Ο Αρναούτης θα κάνει το 11-16 για να μειώσουν οι Angels με δύο εύστοχες βολές του Στέργιου σε 13-16. Ο Αρναούτης θα ευστοχήσει εκ νέου από κοντινή απόσταση για το 13-18 για να πετύχει στη συνέχεια ένα γκολ φάουλ και να ευστοχήσει στη βολή ο Στεργίου για το 16-18. Ο Γκούτσης θα πετύχει ένα καλάθι για το 16-20 για να ισοφαρίσουν στη συνέχεια οι Angels με 1/2 βολές του Στεργίου και ένα τρίποντο του Μαλιγιάννη για το 20-20. Ο Ζούμπος θα ευστοχήσει σε τρίποντο, ενώ Βρεττός και Κοντογιάννης θα πετύχουν από μία βολή για το 20-25. Με δύο εύστοχες βολές ο Μαλιγιάννης θα φέρει το παιχνίδι πάλι σε απόσταση τρίποντου 22-25, για να κλείσει το δεκάλεπτο Με ένα σουτ του Βρεττού και ένα lay-up του Πλαγιανάκου με σκορ 24-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν πολύ  άστοχες πετυχαίνοντας και οι δύο μαζί 14 πόντους. Το σκορ θα ανοίξει ο Ρίζος για τους Miami Heal για να απαντήσει ο Μπάστας για το 26-29. Με δύο καλάθια των Αρναούτη και Βρεττού το σκορ θα γίνει 26-33,  για να απαντήσουν Angels για το 30-33 με δύο καλάθια των Τάσου Πλαγιαννάκου και Κεφάλα. Το δεκάλεπτο θα κλείσει ο Ζαμπέλης με ένα σουτ από κοντά για το σκορ τρίτου δεκαλέπτου 30-35.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Angels ξέμειναν από δυνάμεις και οι Miami Heal καθάρισαν το παιχνίδι. Το δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένα εύστοχο τρίποντο από το Ζούμπο, για να λάβει άμεση απάντηση με τρίποντο από τον Κακομανώλη για 33-38. Βρεττός και Αρναούτης θα κάνουν το 33-42, με τον Μπάστα να μειώνει με 2 εύστοχες βολές στο 35-42. Οι Angels φανερά εξαντλημένοι θα δεχθούν ένα σερί 0-9 από τους Miami Heal και λίγο πριν το τέλος του αγώνα θα πετύχουν μια βολή της τιμής διά χειρός Κεφάλα για το τελικό 36-51.