12.5%
50.0%
38.1%
13.9%

Οι Pigs, αν και λίγα λεπτά πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας του αγώνα έχαναν με 12 πόντους, κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση, εκεί όμως οι Angels έδειξαν πιο καθαρο μυαλό και τελικά συνέχισαν το σερί νικών τους παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 66-59. MVP του αγώνα ήταν ο Τάσος Πλαγιαννάκος με 4 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν κάπως μαγκωμενες επιθετικά, πιθανότατα επειδή γνωρίζονται πολύ καλά μεταξύ τους και ξέρουν ότι ποτέ στα παιχνίδια τους δεν κερδίζει εύκολα κάποιος. Δημητριάδης και Δριβάκος ξεκίνησαν το ματς με 0-3, 6-3 οι Κακομανώλης και Πλακογιαννάκης, 6-6 ο Ηλιόπουλος, 9-6 ο Πλακογιαννάκης ξανά και από ένα τρίποντο οι Δημήτρης Δημητριάδης και Αρνής για το τελικό 9-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ανέβηκαν πολύ επιθετικά, έτρεχαν καλύτερα το γήπεδο και εβγαζαν περισσότερη ενέργεια. Ο Δριβάκος έγραψε το 9-14, 11-14 ο Πλακογιαννάκης, 11-16 ο Γκιουζέλης, 15-16 οι Πλακογιαννάκης και Πλαγιαννάκος, 15-19 με τρίποντο ο Σπάχος, 18-19 ο Πλακογιαννάκης ξανά, 18-23 οι Δημητριάδης και Δριβάκος, 24-23 οι Πλακογιαννάκης και Κακομανώλης, 24-25 ο Σπάχος με δύο βολές και 28-25 με ένα 4-0 του Κακομανώλη και του Πλακογιαννάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έσφιξαν ξανά τα λουριά στις άμυνες τους, με τους Angels πάντως να βρίσκουν τρόπο και να ανοίγουν την διαφορά τους στις 3 κατοχές. Ο Στέργιου έγραψε το 30-25, 30-27 ο Δριβάκος, 34-27 οι Κακομανώλης και Στέργιου ξανά, 34-29 ο Δημητριάδης, 36-29 ο Κακομανώλης, 36-31 ο Δημητριάδης ξανά, απάντηση με 6-0 σερί οι Πλακογιαννάκης, Μαλλιγιάννης και Τάσος Πλαγιαννάκος για το 42-31 και δύο καλάθια από τον Δριβάκο για το τελικό 42-35 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Angels για αρκετή ώρα έδειχνα ότι άνετα θα πατούν τη νίκη, όμως στο τέλος μίλησαν οι Δριβάκος, Γεωργίου και Δημητριάδης και κατάφεραν να οδηγήσουν το ματς σε παράταση. Ο Δημητριάδης μείωσε σε 42-36, 44-36 ο Πλακογιαννάκης, 45-39 ο Ηλιόπουλος, 50-39 ο Κακομανώλης, 50-41 ο Σπάχος, 53-41 οι Στέργιου και Κακομανώλης και 53-53 με ρους Δριβάκο, Γεωργίου και Δημητριάδη να ισοφαριζουν το ματς με ένα καταπληκτικό 7 δευτερόλεπτα για λήξη και να στέλνουν το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο οι Angels είχαν παραπάνω ανάσες και λύσεις και κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά και να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη. Ο Δριβάκος και ο Δημητριάδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 53-57, 59-57 οι Μαλλιγιάννης και Πλακογιαννάκης, 59-59 ο Δριβάκος. Με 1.30 λεπτό να μένει οι Angels δεν δέχτηκαν άλλο καλάθι και με τους Τζέκο, Χαραλαμπόπουλο και Τάσο Πλαγιαννάκο να κάνουν ένα 7-0 σερί πήραν τη νίκη με 66-59.

Για τους Angels, πέρα από τον Τάσο Πλαγιαννάκο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κακομανώλης και Πλακογιαννάκης. Για τους Pigs ξεχώρισαν οι Δριβάκος και Δημητριάδης.