5.3%
61.5%
18.4%
8.0%

Οι Anonymous παίζοντας εξαιρετική άμυνα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έχοντας καλή κυκλοφορία στην επίθεση κατάφεραν να χτίσουν γρήγορα μια διαφορά ασφαλείας απέναντι στους Ατάλαντους και να πάρουν τη νίκη με 45-32. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μάνθος Μαραγκός με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαραγκός άνοιξε το σκορ στο ματς με μια ελεύθερη βολή για τους Anonymous, ο Μακρής απάντησε με τρίποντο και έβαλε μπροστά τους Ατάλαντους με 1-3, 10-3 με 9-0 σερί οι Μαραγκός και Νάσης, 10-8 με απάντηση με 0-5 σερί οι Αρκολάκης και Σπύρου και δύο βολές από τον Σωτηρόπουλο για το τελικό 12-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κωνσταντινίδης έβαλε καλάθι για το 14-8, οι Τζουανάκος και Μαυρογιαννάκης απάντησαν με μια βολή και ένα καλάθι αντίστοιχα για να μειώσουν σε 14-11, 20-11 με τους Κωνσταντινίδη, Σωτηρόπουλο και Μαραγκό να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 20-13 ο Μακρής, 22-13 ο Μαραγκός και ξανά καλάθι από τον Μακρή για το τελικό 22-15 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Δρόσος και Μαραγκός ξεκίνησαν με 7-0 σερί για να γράψουν το 29-15, 29-20 με γρήγορη απάντηση των Τζουανάκου, Αρκολάκη και Μακρή, 31-20 με δύο βολές του Μαραγκού, 31-22 με τον ίδιο τρόπο ο Ξυγκάκης, 35-22 με δύο βολές του Κωνσταντινίδη και δύο του Βιδιαδάκη και καλάθι από τον Κιουμουρτζή για το τελικό 35-24 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μαραγκός έβαλε καλάθι για το 37-24, 37-26 με απάντηση του Ξυγκάκη, 39-26 από τον Βιδιαδάκη, 39-27 με μια βολή του Σπύρου, 43-27 με ένα καλάθι του Μαραγκού και ένα του Βιδιαδάκη ξανά, 43-29 ο Μακρής, 45-29 ο Κωνσταντινίδης και 45-32 από τους Κιουμουρτζή και Μακρή για να κλείσουμε και το τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Μαραγκό, σε καλή βραδιά βρέθηκε και ο Σωτηρόπουλος με 4 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισε ο Μακρής με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.