23.3%
56.5%
37.2%
25.0%

Οι Anonymous ΒC νικητές στο ντέρμπι της αγωνιστικής και παράλληλα κορυφής, απέναντι στους BC ABLA. Εμφανώς επηρεασμένες και οι δύο ομάδες από την διακοπή του πρωταθήματος, προσπάθησαν να βρουν τα πατήματά τους σε ένα παχνίδι που πιθανώς θα ήθελαν να εξελιχθεί αργότερα στο πρωτάθλημα. Το θέαμα ωστόσο φυσικά και δεν έλειψε, αφού εκατέρωθεν οι ομάδες πάλεψαν σκληρά για την νίκη. Τελικό σκορ 60-53.

Οι ABLA φορώντας τα πορτοκαλί άνοιξαν το σκορ με τον Εγγλέζο να ευστοχεί για 2. Απάντηση με 5 σερί πόντους από τον Σακελαρόπουλο, για να βάλει ξανά την ομάδα του μπροστά ο Μακρής. Τρίποντο από τον Δρόσο και απάντηση του Ορνεράκη για το 10-9. Κωνσταντινίδης με 5 δικούς του πόντους, ενώ 5 σερί πρόσθεσε και ο Μουρμούρης για το τελικό δεκαλέπτου στο 15-14.

Ο Βλάχος ζεστός στο εκκίνημα του 2ου δεκαλέπτου με 4 σερί πόντους, για να μείωσουν στους 2 οι πορτοκαλί με τους Αδάμο, Μουρμούρη και Λεμπούση. Το ημίχρονο ωστόσο θα βρει μπροστά με 10 πόντους τους γηπεδούχους με 10 στο 29-19 μετά από καλάθια των Δήμου, Σακελαρόπουλου, Παπαδήμα και Κωνσταντινίδη. Τελικό σκορ ημιχρόνου 29-19.

Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου και το σκορ κυμαίνεται σταθερά σε διψήφιες διαφορές. Σακελαρόπουλος για 3, η απάντηση όμως του φοβερού στο 3ο δεκάλεπτο Μουρμούρη ο οποίος σκόραρε 11 σερί πόντους για την ομάδα του, κρατώντας την στο σκορ. Ακόμα ένα τρίποντο του Σακελαρόπουλου, που βρίσκει στηρίγματα στα πρόσωπα των Βιδιαδάκη, Κατσούρη, Παπαδήμα και Τάγαρη. Τελικό σκορ δεκαλέπτου 44-37.

Οι πορτοκαλί αποφασισμένοι να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά βρίσκουν σκορ νωρίς από τον Αδάμο και τον Ορνεράκη. Η διαφορά από τους 7, έφτασε μέχρι και τους 3, όμως δυστυχώς για εκείνους ήταν το κοντινότερο σε ανατροπή που μπορόυσαν να εκπληρώσουν, αφού οι αντιπάλοι τους ξανά πάτησαν το γκάζι, πήραν αέρα μέχρι και 11 πόντων, για να έρθει το τελικό σκορ παιχνιδιού στο 60-53.

MVP ο πληθωρικός Σακελαρόπουλος Γιώργος που μέτρησε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.