21.1%
40.0%
52.6%
23.8%

Οι Firehawks πήραν από την αρχή του παιχνιδιού ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο το διεύρυναν στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα στο τέλος να μην αγχωθούν ιδιαίτερα και να φύγουν με τη νίκη κόντρα στους Anonymous με 44-57. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Μητρόπουλος με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μητκάκης άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Σακελαρόπουλος απάντησε με 5 δικούς του πόντους για το 5-2, 5-8 με 0-6 σερί οι Δημητρακόπουλος, Κεαλόγλου και Πολυχρονόπουλος, 7-8 ο Βελαώρας, 7-12 με ένα καλάθι του Πολυχρονόπουλου και ένα του Μητροπούλου, 9-12 ο Μαλαθούνης, 9-17 με 0-5 οι Δημητρακόπουλος και Μητκάκης, 12-17 από τους Θειακούλη και Σωτηρόπουλο, 12-20 με τρίποντο του Μητρόπουλου και απάντηση από τον Σωτηρόπουλο για το τελικό 15-20 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Στρατογιάννης έβαλε καλάθι για το 15-22, ο Βλάχος μείωσε σε 17-22, 17-24 με μια πολύ δύσκολη ενέργεια του Μητροπούλου, 20-24 οι Σακελαρόπουλος και Βλάχος, 20-28 με ένα καλάθι του Πολυχρονόπουλου και ένα του Μητκάκη, 22-28 από τον Βελαώρα και νέο 0-4 των Κεαλόγλου και Πολυχρονόπουλου για το τελικό 22-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 24-32, 24-37 οι Δημητρακόπουλος και Κελαλόγλου, 26-37 από τον Σακελαρόπουλο, 26-39 με πολύ ωραία κίνηση του Πολυχρονόπουλου, 28-39 ο Θειακούλης, 28-43 με ένα καλάθι του Πολυχρονόπουλου και ένα του Δημητρακόπουλου, 30-43 από τον Βλάχο και 0-4 ξανά οι Firehawks με σκόρερ τους Μητκάκη και Μητρόπουλο για το τελικό 30-47 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Σωτηρόπουλος και Θειακούλης μείωσαν σε 35-47, 35-49 με καλάθι του Φλώρου, 40-49 με ένα προσωπικό 5-0 σερί του Θειακούλη, 40-51 ο Μητρόπουλος, 44-51 με 4 συνεχόμενες βολές του Σακελαρόπουλου και δύο τρίποντα από τον Μητρόπουλο για το τελικό 44-57 του παιχνιδιού.

Για τους Firehawks, πέρα από τον Μητρόπουλο, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Πολυχρονόπουλος με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και Κεαλόγλου με 6 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Anonymous ξεχώρισε σε απόδοση ο Σακελαρόπουλος με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, με τον Θειακούλη να ακολουθεί με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.