16.7%
80.0%
29.0%
21.2%

Σε ένα ματς με χαμηλό σκορ, οι Bacardi Tel Aviv κατάφεραν να παραμείνουν αήττητοι και μετά το πέρας της 7ης αγωνιστικής της Bronze League, επικρατώντας των Carnavaliers με το τελικό 57-47. Οι Carnavaliers πίεσαν τους Bacardi Tel Aviv και δεν τους άφησαν να πάρουν μεγάλη διαφορά στο πρώτο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα του coach Ζώρζου πήρε μία διαφορά 12 πόντων την οποία κατάφερε να διατηρήσει μέχρι και το τέλος του ματς.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Λάντζα και Σουβλέρη να ανοίγουν το σκορ με δίποντο και 2/2 βολές αντίστοιχα, ενώ ο Πασχαλίδης με δίποντο μείωσε σε 4-2. Στη συνέχεια, οι Bacardi Tel Aviv με δίποντο του Αγγελιουδάκη θα κάνουν το 6-2, ο Δεληγιάννης με τρίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 6-5, ενώ 3 σερί δίποντα των Bacardi Tel Aviv από τους Κτιστάκη, Παναγιωτάκη και Γυρούκη θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 12-5 υπέρ των Bacardi Tel Aviv.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Carnavaliers θα καταφέρουν να μειώσουν με ένα σερί 3-8 για το 15-13, ενώ 2 δίποντα των Μιχαηλίδη και Σουβλέρη θα διαμορφώσουν το 19-13. Οι Carnavaliers θα βρουν απάντηση στην επίθεσή τους με 2 τρίποντα από τους Ψιλόπουλο και Παυλίδη για να ισοφαρίσουν σε 19-19, ο Γυρούκης όμως με τρίποντο και ο Μιχαηλίδης με εύστοχη βολή θα πάρουν ξανά προβάδισμα για Bacardi Tel Aviv (23-19). Στη συνέχεια, οι Carnavaliers με 2/2 βολές του Ψιλόπουλου και τρίποντο από τον Πασχαλίδη θα πάρουν για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ (23-24), όμως οι Bacardi Tel Aviv με 2 δίποντα των Λάντζα και Κούκα θα κλείσουν το ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 27-24.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Bacardi Tel Aviv θα μπουν δυναμικά στο παρκέ και με ένα σερί 8-3 θα κάνουν το 35-27, οι Carnavaliers με 5 μαζεμένους πόντους από δίποντο του Κωστάκη και τρίποντο του Καλόγηρου θα μειώσουν σε 35-32, όμως οι Bacardi Tel Aviv με ένα ακόμα σερί 11-2 θα κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 46-34.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Δεληγιάννης με βολή και ο Πασχαλίδης με τρίποντο θα κάνουν το 46-38, ο Γυρούκης με τον Αγγελιουδάκη θα ευστοχήσουν σε τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 51-38, ενώ οι Carnavaliers θα τρέξουν ένα σερί 2-9 μειώνοντας έτσι σε 53-47 λίγα λεπτά πριν τη λήξη. Οι Bacardi Tel Aviv με τον Κτιστάκη να ευστοχεί σε 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το τελικό 57-47, παίρνοντας ακόμα ένα ροζ φύλλο στη φετινή σεζόν.

MVP της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Κτιστάκης, ο οποίος με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα ήταν ο καταλυτικός παίκτης των Bacardi Tel Aviv για τη νίκη. Από κοντά και οι Λάντζας και Γυρούκης, σε καλή βραδιά βρέθηκε και ο Μιχαηλίδης ενώ πρώτος σκορερ των Bacardi Tel Aviv αναδείχθηκε ο Σουβλέρης με 13 πόντους. Από τους Carnavaliers ξεχώρισε η προσπάθεια του Πασχαλίδη με double-double (12 πόντους, 10 ριμπάουντ) αλλά και του Καλόγηρου και του Κωστάκη.