12.0%
25.0%
36.0%
18.5%

Οι Gademians έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Bacardi Tel Aviv, όμως στο δεύτερο ο κόουτς Ζώρζος πάτησε γκάζια στους παίκτες του, με αποτέλεσμα να σκληρύνουν την άμυνα τους και να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή για να πάρουν τη νίκη με 37-42. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Κτιστάκης με 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 7 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Gademians μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα, με τον Παπαδόπουλο να είναι on fire, με αποτέλεσμα να παίρνουν μια διψήφια διαφορά πολύ γρήγορα. Ο Παπαδόπουλος έγραψε μια βολή για το 1-0, 1-2 ο Κτιστάκης, 4-2 ο Παπαδόπουλος με τρίποντο, 4-6 οι Λάντζας, Κούκας και Κτιστάκης και 13-0 από τους Παπαδόπουλο, Μπακαυγά, Κοζαδίνο και Τριδήμα για το τελικό 17-6 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του κόουτς Ζώρζου έδειξαν βελτίωση, όμως ακόμα έκαναν πολλά λάθη, κυρίως αμυντικά. Ο Τριδήμας έγραψε το 19-6, 19-9 ο Παναγιωτάκης, 22-9 ο Μπακαυγάς, 22-14 από τον Σαράντου, 24-14 ο Παπαδόπουλος, 24-16 ο Παναγιωτάκης, 26-16 ο Παπαδόπουλος ξανά, 26-18 ο Σαράντου, 28-18 ο Παπαδόπουλος και 28-20 από τον Σάρας ξανά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Bacardi Tel Aviv έδειξε τεράστια άνοδο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μειώσουν το παιχνίδι στο πόντο. Ο Τρουλάκης έγραψε το 31-20, 31-26 οι Παναγιωτάκης, Κούκας και Κτιστάκης, 33-26 ο Τρουλάκης ξανά, 33-31 οι Παναγιωτάκης και Σαράντου, 36-31 με γκολ φάουλ ο Τριδήμας και 36-35 οι Μουστακαλής, Παναγιωτάκης και Παναγιωτάκος για το τελικό 36-35 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο η Bacardi έκαναν ονειρικό δεκάλεπτο, καθώς δέχτηκαν μόλις μία βολή με αποτέλεσμα να κερδίζουν το ματς με όπλο την άμυνα τους. Οι Κτιστάκης και Σαράντου έγραψαν το 36-38, 37-38 ο Παπαδόπουλος και 37-42 με ένα 0-4 των Κτιστάκη και Σαράντου για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Κτιστάκη, πολύ καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Σαράντου και Παναγιωτάκης. Για τους Gademians ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος και Μπακαυγάς.