31.4%
53.8%
38.3%
22.9%

Φοβερό ματς μεταξύ των δύο ομάδων το οποίο κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, με τους Clerks να παίρνουν τελικά μεγάλη νίκη επί των Τουβλέηκερς με το τελικό 68-67 και πλέον βρίσκονται μαζί στον βαθμολογικό πίνακα και στο 5-2. Σε όλο το ματς, οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά, οι Clerks κατάφεραν και ξέφυγαν στο 3ο δεκάλεπτο με 8 πόντους και 3 λεπτά πριν την λήξη προηγούνταν με 6, όμως οι Τουβλέηκερς πίεσαν τους αντιπάλους τους και μάλιστα πέρασαν μπροστά 30″ πριν τη λήξη, Εκεί, ο Σκαφίδας με 2/2 βολές έδωσε προβάδισμα στους Clerks, ενώ οι Τουβλέηκερς αστόχησαν στην τελευταία επίθεση και έτσι έκαναν την 2η ήττα τους με διαφορά 1 πόντο στη φετινή σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ρίζα να ανοίγει το σκορ με εύστοχο δίποντο και τους Τουβλέηκερς να τρέχουν ένα σερί 0-8 και να παίρνουν τα ινία του παιχνιδιού για το 2-8. Οι Clerks στη συνέχεια, με ένα δικό τους σερί 9-2 θα καταφέρουν να περάσουν ξανά μπροστά στο σκορ για το 11-10, ο Καρμοίρης με δίποντο έκανε το 11-12 και ο Σκαφίδας με τρίποντο το 14-12. Οι Τουβλέηκερς πέρασαν μπροστά έπειτα από 2 καλάθια του Μητσόπουλου Γ., ενώ το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με δίποντο του Χαντζή για την ισοφάριση σε 16-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Clerks με ένα σερί 8-0 θα πάρουν προβάδισμα για το 24-16, όμως οι Τουβλέηκερς θα απαντήσουν άμεσα με δικό τους σερί 0-9, περνώντας μπροστά στο σκορ για το 24-25. Στη συνέχεια, ο Σκαφίδας με 2/2 βολές έκανε το 26-25, ο Μητσόπουλος Γ. απάντησε με δίποντο για το 26-27, ο Χαντζής διαμόρφωσε το 28-27 και ο Μαρίνος με τρίποντο έδωσε το προβάδισμα ξανά στους Τουβλέηκερς με το σκορ να είναι στο 28-30. Το 31-30 θα κάνει ο Σκαντζής με τρίποντο, ενώ το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει με ένα σερί 0-7 από τους Τουβλέηκερς, οι οποίοι θα στείλουν τις δύο ομάδες στον πάγκο με το σκορ να είναι στο 31-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Καρμοίρης με εύστοχη βολή θα κάνει το 31-38, ενώ οι Clerks με ένα σερί 10-1 θα πάρουν κεφάλι στο σκορ, διαμορφώνοντας το 41-39. Ο Μητσόπουλος Γ. θα σταματήσει το σερί τους με δίποντο (41-41), ο Χαντζής με δίποντο θα κάνει το 43-41 και ο Καρμοίρης με τον ίδιο τρόπο το 43-43. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Χαντζής με 2 συνεχόμενα τρίποντα, δίνοντας προβάδισμα 6 πόντων στους Clerks για το 49-43.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Σκαφίδας με 2 βολές θα κάνει το 50-43, ο Λεμπούσης με δίποντο θα μειώσει σε 51-45 και με νέο δίποντο του Σκαφίδα, οι Clerks θα κάνουν το 53-45. Στη συνέχεια, οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 3-9 θα μειώσουν σε 56-54, ενώ ο Σκαφίδας με βολή και ο Σκαντζής με τρίποντο θα κάνουν το 60-54. Με τρίποντο θα απαντήσει και ο Μητσόπουλος Χ. που θα μειώσει ξανά στους 3 για το 60-57, ο Σκαφίδας θα κάνει το 62-57 και ο Μητσόπουλος Χ. με νέο δίποντο θα μειώσει ξανά σε 62-59. Οι Clerks θα ανοίξουν ξανά τη διαφορά τους στους 6 πόντους, έπειτα από τρίποντο του Σκαντζή, όμως οι Τουβλέηκερς με βολή του Μαρίνου, και 2 δίποντα των Λεμπούση και Μητσόπουλο Γ. θα μειώσουν στον πόντο (65-64). Ο Θανάσης με 1/2 βολές θα κάνει το 66-64, ενώ ο Μητσόπουλος Χ. με γκολ-φάουλ θα δώσει προβάδισμα στους Τουβλέηκερς 30″ πριν τη λήξη. Ενώ το σκορ ήταν στο 66-67 υπέρ των Τουβλέηκερς, οι Clerks κέρδισαν φάουλ στο κέντρο (είχαν ομαδικά), ο Σκαφίδας ευστόχησε και στις 2 βολές και σε συνδιασμό με την χαμένη τελευταία επίθεση των Τουβλέηκερς, οι Clerks κατάφεραν να πανηγυρίσουν μία μεγάλη νίκη απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Θανάσης, ο οποίος έκανε όλη τη βρώμικη δουλειά για τους Clerks, σταματόντας στα 16 ριμπάουντ (5 επιθετικά) ενώ είχε και 6 πόντους, 1 ασίστ και 1 κόψιμο. Μεγάλη και η εμφάνιση από τον Σκαφίδα, ο οποίος τελείωσε το ματς με 18 πόντους,  10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ από τους Τουβλέηκερς, σε καλή βραδιά βρέθηκε ο Χρήστος Μητσόπουλος με 23 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.