16.7%
36.4%
25.6%
0.0%

Clerks B.C. vs Airball B.C 42-26.Οι Clerks κατέκτησαν την 5η νίκη τους στα τελευταία 6 ματς,έπνιξαν με την άμυνα τους ,τους Airball που ήταν τρομερά άστοχοι με 35%βολές,25% δίποντα και 0 %τρίποντα . MVP του αγώνα ο τρομερός Ρίζας με 18 πόντους, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 7 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ζερμπίνος και ο Σαββαΐδης με σουτ 4-0 για τους Clerks. Οι Airball απάντησαν με σερί 0-6 ο Κυρούδης με 2 σουτ από την γωνιά αρχικά ισοφάρισε και ο Ζούλης από το ζωγραφιστό το 4-6 ,που ήταν και το σκορ δεκαλέπτου. Με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά άστοχες .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μουμούρης Μέης σουτ πέτυχε το 4-8 για τους Airball .Οι Clerks απάντησαν με σερί 0-6 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 10-8,ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με γκολ φάουλ ο Ρίζας και με 1-1 βολή τεχνικής ποινής ισοφάρισε και ο Γρέζης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 10-8.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραχρήστος το 10-10 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 16-10 με σουτ ο Γρέζης, με 1/2 βολές ο Φιλιόπουλος και ο Ζερμπίνος και με σουτ ο Μωυσίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο και οι Airball μείωσαν 16-15,ο Κατσώρης με 1/2 βολές, με floater ο Κυρούδης και με σουτ ο Κατσώρης. Οι Clerks έτρεξαν σερί 11-0 και ξέφυγαν στο σκορ με 27-15,αρχικά ο Γρέζης με τρίποντο, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μωυσίδης και ο Ρίζας με 2 τρίποντα .Ο Παπαδοπούλης με 4 πόντους του μείωσε σε 27-19 και ο Ρίζας και ο Φιλιόπουλος έγραψαν το 31-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-21 με καλάθι από το low post ο Παπαδοπούλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σαββαΐδης από το ζωγραφιστό και ο Μωυσίδης με σουτ πέτυχαν το 35-21 για τους Clerks. Ο Καραχρήστος με σουτ το 35-23 για τους Airball. Ο Ρίζας με 4/4 βολές πέτυχε το 39-23 και ο Λαγοπόδης με 2/4 βολές το 39-25.Ο Σαββαΐδης με 1/2 βολές και ο Ρίζας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και έγραψαν το 42-25 . Ο Κυρούδης με 1/2 βολές το τελικό 42-26 ,με τους νικητές να καλύπτουν και την διαφορά τις ήττας του πρώτου γύρου,είχαν χάσει με 34-47.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ζερμπίνος με 3 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζούλης είχε 2 πόντους, 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ και ο Παπαδοπούλης με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.