25.9%
46.2%
49.1%
26.9%

Την έβδομη σερί νίκη τους πήραν οι Saints, οι οποίοι επικράτησαν των Coffeewaukee Bugs με 39-81. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως ένα πραγματικά “τρελό” επιμέρους σκορ 2-25 στο δεύτερο δεκάλεπτο, έδωσε στους Saints σημαντικό προβάδισμα, το οποίο αύξησαν, μάλιστα, στο δεύτερο ημίχρονο. Με αυτόν τον τρόπο, έφτασαν στην έβδομη συνεχόμενη νίκη τους, ανεβαίνοντας στο 12-2 στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Rookie.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Βελαέτης με μπάσιμο (2-0), οι Κοντογιάννης και Παύλου πέτυχαν το 2-4, ο Ηλιόπουλος ισοφάρισε σε 4-4, οι Καρατζάς και Παύλου έκαναν το 4-9, ο Ηλιόπουλος ξανά για το 6-9, ο Κοντογιάννης πέτυχε μια βολή για το 6-10, ο Μπόνης σκόραρε για το 8-10 από κοντά, ο Καρατζάς απάντησε για το 8-12, οι Κοντάμπασης και Βελαέτης έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 13-12, οι Τσιβελεκίδης και Κοντογιάννης έκαναν το 13-18, ο Κοντάμπασης ευστόχησε σε τρίποντο για το 16-18, ο Νιάρχος το 16-20 και ο Γιαντσίδης το 18-20 στην εκπνοή του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Saints κυριάρχησαν και με απίστευτο σερί 0-18 από τους Καρατζά, Αντιώτη, Τσιβελεκίδη, Κουρκουνάκη, Παύλου, Νιάρχο και Κοντογιάννη έφτασαν στο +20 (18-38), ο Καρτσομιχελάκης μείωσε σε 20-38 και οι Αντιώτης, Κοντογιάννης και Καρατζάς έφτασαν τη διαφορά στο +25 (20-45) στο τελείωμα του πρώτου ημιχρόνου.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τη διαφορά να παραμένει σε υψηλά επίπεδα. Οι Κοντογιάννης και Τσιβελεκίδης έκαναν το 20-50, ο Ηλιόπουλος με τρίποντο μείωσε σε 23-50, οι Παύλου και Καρατζάς μείωσαν σε 23-55, ο Ηλιόπουλος με ένα τρίποντο και μια βολή μείωσε σε 27-55, ο Κουρκουνάκης σκόραρε για το 27-57, ο Βελαέτης απάντησε με τρίποντο για το 30-57 και οι Παύλου, Κοντογιάννης στα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου έτρεξαν σερί 0-7 για το 30-65.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους «Αγίους» να παίρνουν εύκολα τη νίκη στο φινάλε. Ο Καρτσομιχελάκης από μέση απόσταση έκανε το 32-65, ακολούθησε σερί 0-9 από Κοντογιάννη, Κουρκουνάκη, Νιάρχο και Καρατζά για το 32-74, οι Βελαέτης και Μπόνης μείωσαν σε 36-74, οι Νιάρχος και Καρατζάς το 36-77, ο Ζέικος ευστόχησε σε τρίποντο για το 39-77 και ο Νιάρχος με δύο απανωτά δίποντα διαμόρφωσε το τελικό σκορ 39-81.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Ανδρέας Καρατζάς, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Τσιβελεκίδης και Κοντογιάννης. Από τους Bugs, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Ηλιόπουλου και Μπόνη.