14.3%
66.7%
45.8%
15.8%

Νίκη πρόκριση για τους Paranormal Inactivity απέναντι στους τουλάχιστον μαχητικούς Drafts. Η ομάδα του Καούνη έχασε σε όλο το 2ο ημίχρονο τον Βουλγαρέλη-του ευχόμαστε όλοι περαστικά- με αποτέλεσμα να μείνουν μόλις 5 άτομα. Λογικό αποτέλεσμα να χάσουν από τους πλήρεις Paranormal Inactivity του πολύ καλού και πάλι Ρίκου.

Ωραία ασίστ του Καούνη στον Τουρλούκη για το 2-0 και ισοφάριση από τον Παπαδάκη ύστερα από πάσα του Ρίκου. Ο Πέτρου ευστόχησε σε τρίποντο, ωστόσο λίγο αργότερα οι αντίπαλοι έτρεξαν ένα σερί 14-0! Καλύτερες στιγμές ο αιφνιδιασμός του Σκουλάτου και η συνεργασία του με τον Ρίκο. Το 8-16 του δεκαλέπτου έγινε με βολή του Τουρλούκη.

Ο Κολοβός έκανε ονειρικό δεκάλεπτο, το οποίο άρχισε με το τρίποντό του για το 12-20. Ο Παγώνας μετά από προσποίηση έβαλε ωραίο καλάθι, ενώ ο Παπαδάκης έβαλε μπομπίτα, πριν ο Κολοβός γράψει το 18-26 με ωραίο σουτ. Ο ίδιος έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 24-32 και τους Drafts να έχουν μονοψήφια διαφορά.

Δυναμικό ντράιβ του Τάγαρη για το 28-32 και μόλις -4 από την ισοπαλία. Και πάλι ο Κολοβός έτρεξε και σκόραρε σε αιφνιδιασμό για το -2 .Ο Ρίκος όμως πήρε επιθετικό ριμπάουντ και σκόραρε με ευκολία. Τρίποντο του Χρυσαφιάδη και άμεση απάντηση του Καούνη με καλάθι ύστερα από προσποίηση για το 35-42. Ωστόσο ο Ρίκος μετά από Παπαδάκη σκόραρε έμμεσο τρίποντο για το +10. Το δεκάλεπτο έκλεισε ο Παπαδάκης με σκορ 39-49.

Το τέλος ήταν απολαυστικό με ωραία καλάθια και από τις δύο ομάδες. Ο Τάγαρης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ενώ ο Βολακάκης έβαλε καλάθι ύστερα από πάσα του Παγώνα. Ο Παγώνας έβαλε τρίποντο για το 43-58, όμως ο Καούνης σκόραρε έμμεσο τρίποντο. Το ίδιο έκανε και ο Τάγαρης για το 49-61, ενώ στο μεσοδιάστημα ο Σκουλάτος βρήκε στόχο από τα 6,75. Το ματς τελείωσε μετά από ωραίο ντράιβ του Πέτρου, ενώ με παρόμοιο τρόπο ο Χρυσαφιάδης έγραψε το τελικό 51-63.

MVP ο πολύ καλός Ρίκος με 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Drafts ο Κολοβός έγραψε 17 πόντους με εξαιρετικό 2ο δεκάλεπτο.