30.0%
33.3%
23.3%
16.7%

Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, οι Glory Road κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο απέναντι στους Jack’s με το τελικό 57-38, για να τερματίσουν στην πρώτη θέση στον όμιλο και να μπουν με φόρα στα Playoff της Division 2. Στο πρώτο ημίχρονο, οι Jack’s είχαν το προβάδισμα (28-30), όμως στο 2ο μισό, ξέμειναν από δυνάμεις, πράγμα που οι παίκτες του coach Ζώρζου εκμεταλλεύτηκαν, άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς και δεν κοίταξαν ποτέ ξανά πίσω μέχρι και το τέλος. Πλέον, οι Glory Road κοιτούν μόνο το ματς με τον Αστέρα Ευελπίδων, το οποίο θα καθορίσει και τον πρώτο finalist για το φετινό Summer.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Χαμντάν Αλ. να ανοίγει το σκορ, έπειτα από δίποντο στο ζωγραφιστό για το 2-0, ο Μανωλέας με τρίποντο θα ανοίξει λογαριασμό για τους Jack’s με το σκορ να πηγαίνει στο 2-3 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Μανωλιάδης με ένα νέο καλάθι των Glory θα διαμορφώσει το 4-3, ενώ 5 σερί πόντοι των Τσιώγκα και Μανωλέα, θα δώσουν το προβάδισμα στους Jack’s για το 4-8 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Σεϊμένη Γ. και ένα δίποντο του Χαμντάν Σ. θα δώσουν το προβάδισμα στους Glory Road για το 9-8, όμως ένα δίποντο του Ελευθεριάδη και ένα τρίποντο του Μανωλέα, θα γράψει το 9-13 στο ματς. Μετά το time out, οι Glory Road θα διαμορφώσουν το 17-13, έπειτα από 4 απανωτά δίποντα των Μανωλιάδη, Σεϊμένη Γ. και Σεϊμένη Β., ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με τρίποντο ο Μανωλέας, μειώνοντας στον πόντο και το 17-16 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Σεϊμένης Β. με δίποντο θα κάνει το 19-16, οι Jack’s με γκολ-φάουλ του Ελευθεριάδη και δίποντο του Φιλαρτζή θα περάσουν μπροστά για το 19-21, ενώ ένα σερί 7-2 από τους Μανωλιάδη και Σεϊμένη Β., θα βάλει τους Glory Road σε θέση οδηγού, για το 26-23 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Μπουτσικάκης με ένα γωνιακό τρίποντο θα ισοφαρίσει στο 26-26, ο Μαστρογιάννης με δίποντο μέσης απόστασης θα κάνει το 28-26 για τους Glory Road, ενώ ένα τρίποντο και μία βολή του Μανωλέα, θα βάλει σε θέση οδηγού τους Jack’s, με τον πίνακα να γράφει 28-30 στην ανάπαυλα.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Μανωλέας με 2/2 βολές θα ανοίξει τη διαφορά στους 4 πόντους για το 28-32, ο Μανωλιάδης με δίποντο μέσης απόστασης, ο Σεϊμένης Γ. με lay up, ο Χαμντάν Σ. με τρίποντο και ο Τσανάκας με ακόμα ένα δίποντο για τους Glory Road θα δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα τους για το 37-32, ενώ οι Jack’s θα βρουν σκορ έπειτα από βολή του Σαρικάκη για να μειώσουν στο 37-33, ενώ το 3ο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με δική του βολή ο Μανωλιάδης, διαμορφώνοντας έτσι το 38-33 της περιόδου για τους Glory Road.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Glory Road θα ανοίξουν ακόμα περισσότερο τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για το 57-33, έπειτα από 5 πόντους του Μανωλιάδη, 9 του Τσανάκα, τρίποντο του Βαλτινού και δίποντο του Χαμντάν Αλ., οι Jack’s θα μειώσουν με τρίποντο του Μπουτσικάκη και βολή του Τσιώγκα για το τελικό 57-38 της αναμέτρησης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιάννης Τσανάκας ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 11 πόντους, με 8 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 2 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 21 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Glory Road ξεχώρισε επιπλέον ο Μανωλιάδης, με τον Χαμντάν Σ. να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Jack’s σε καλή μέρα βρέθηκε ο Ελευθεριάδης και ο Φιλαρτζής.