13.6%
75.0%
33.3%
26.3%

Πρεμιέρα στο Summer League με νίκη έκαναν οι Glory Road του coach Ζώρζου απέναντι στους Μ.Κ.Ο. του coach Αβούρη, σε ένα ματς με τρομερή εξέλιξη και πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα, με τους δεύτερους να μένουν πιο ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά για να φύγουν με το ροζ φύλλο με 57-50. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Τσανάκας με 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βαλτινός άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Glory Road, οι Δασκάλου και Σκολαρίκος απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας και έβαλαν μπροστά τους Μ.Κ.Ο. με 2-4, 4-4 με καλάθι του Τσανάκα, 4-6 από τον Γρηγορόπουλο, 7-6 με καλάθι και φάουλ του Βέργου, 7-11 με απάντηση με γρήγορο 0-5 σερί οι Σωτηρόπουλος και Σκολαρίκος, 11-11 με τους Βέργο και Τσανάκα να βάζουν από ένα καλάθι, 11-15 οι Σκολαρίκος και Σωτηρόπουλος και καλάθι του Παπαδήμα για το τελικό 13-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσίνας έβαλε δύο βολές για το 13-17, οι Τσανάκας και Σάμι Χαμντάν απάντησαν με 6-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Glory Road με 19-17, 19-21 με άμεση απάντηση των Σωτηρόπουλου και Τσίνα, 21-21 ο Βέργος με νέο καλάθι, 21-24 με τρίποντο του Τρανούδη, 22-24 ο Χαμντάν με μια ελεύθερη βολή, 22-26 με νέο καλάθι του Σκολαρίκου και 5-0 σερί οι Σιώκης, Σάμι Χαμντάν και Βέργος για να κλείσουμε ημίχρονο με τους Glory Road να είναι μπροστά με 27-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Βέργος έβαλε καλάθι για το 29-26, ο Τσίνας απάντησε με 5 συνεχόμενους πόντους για να βάλει μπροστά τους ΜΚΟ με 29-31, 34-31 με 5-0 οι Τσανάκας, Χαμντάν και Σιώκης και δύο βολές του Τρανούδη για το τελικό 34-33 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Τσανάκας, Χαμντάν και Βέργος ξεκίνησαν με 7-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Glory Road με 41-33, 41-38 με απάντηση με 0-5 σερί οι Δασκάλου και Τρανούδης, 47-38 με ένα τρίποντο του Χαμντάν και ένα του Κοιλιάδη, 47-40 με βολές του Σωτηρόπουλου, 48-40 με βολή του Τσανάκα, 48-43 με τρίποντη απάντηση του Σωτηρόπουλου, 52-43 με δύο βολές του Χαμντάν και δύο του Τσανάκα, 52-45 από τον Σκολαρίκο, 55-45 οι Τσανάκας και Χαμντάν 55-47 από τον Τρανούδη, 57-47 με δύο βολές του Καλλιτσάντση και τρίποντη απάντηση του Σωτηρόπουλου για το τελικό 57-50 του παιχνιδιού.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Τσανάκα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σάμι Χαμντάν με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Για τους Μ.Κ.Ο. ξεχώρισε ο Σωτηρόπουλος με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.