4.0%
50.0%
37.3%
18.2%

Την επιστροφή τους στις νίκες πανηγύρισαν οι Be The Bee, οι οποίοι επικράτησαν των Greek Freakase με 40-53. Οι νικητές κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, καθώς με την εκπληκτική τους άμυνα δεν επέτρεψαν στους αντιπάλους τους την εύκολη επίθεση κοντά στο καλάθι, γεγονός που τους έδωσε ψυχολογία στην επίθεση και διψήφια διαφορά. Ωστόσο, στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου, οι Freakase επιχείρησαν να μειώσουν μέχρι το 24-30, αλλά από εκείνο το σημείο κι έπειτα, οι Be The Bee έδειξαν χαρακτήρα και πήραν το ροζ φύλλο, με το οποίο παρέμειναν κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του Β΄Ομίλου της Rising, ενώ με αυτήν την ήττα ελαχιστοποιήθηκαν οι ελπίδες των Greek Freakase για είσοδο στα playoffs.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Be The Bee να μπαίνουν πιο δυνατά. Ο Παλαμιδάς άνοιξε το σκορ με τρίποντο (0-3), ο Ηλιόπουλος πέτυχε το 2-3, ακολούθησε σερί 0-8 από Γρηγόρα, Κουνάδη και Παλαμιδά για το 2-11, οι Φωτόπουλος και Χαλκιάς μείωσαν σε 6-11 και ο Παλαμιδάς έκανε το 6-14 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Be The Bee αύξησαν τη διαφορά. Αρχικά, ο Μαρτίνος με τρίποντο μείωσε σε 9-14, οι Παλαμιδάς και Χρονόπουλος έκαναν το 9-21, οι Χαλκιάς και Κουτσοθανάσης μείωσαν σε 13-21 και οι Χρονόπουλος, Κουνάδης και Νικολάου σημείωσαν το 13-28 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Freakase να προσπαθούν να μειώσουν, αλλά οι Be The Bee έδειξαν χαρακτήρα.  Ο Κουνάδης σκόραρε για το 13-30, ακολούθησε τρομερό σερί 11-0 από τους Φωτόπουλο, Πασχάλη, Ηλιόπουλο και Χαλκιά για το 24-30, ο Χρονόπουλος με δύο συνεχόμενα δίποντα σημείωσε το 24-34, ο Μητρόπουλος από κοντά το 26-34, οι Χρονόπουλος, Σταματακόπουλος και Γρηγόρας το 26-40 και ο Χαλκιάς μείωσε με 2/2 βολές σε 28-40, σκορ με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τις «μέλισσες» να διατηρούν το προβάδισμα ως το φινάλε. Ο Χαλκιάς με μια βολή μείωσε σε 29-40, ο Γρηγόρας έκανε το 29-42, νέα βολή από τον Χαλκιά για το 30-42, ο Παλαμιδάς με ένα δίποντο κι ένα τρίποντο πέτυχε το 30-47, ο Πασχάλης το 32-47, ο Χρονόπουλος απάντησε για το 32-49, ο Ηλιόπουλος το 35-49, ο Γρηγόρας το 35-51, οι Χαλκιάς και Μαρτίνος με βολές το 38-51, ξανά ο Γρηγόρας για το 38-53 και ο Πασχάλης διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 40-53.

Πολυτιμότεροι παίκτες του αγώνα αναδείχθηκαν ο Θανάσης Γρηγόρας, με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Σταμάτης Παλαμιδάς, με 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ πολύ καλοί ήταν και οι Χρονόπουλος, Σταματακόπουλος. Από τους Greek Freakase, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Χαλκιά και Ηλιόπουλου.