29.6%
18.8%
35.4%
9.1%

Halia Mavericks – The Saints 43-40.Ένα ισορροπημένο παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ,με τις δύο ομάδες να είναι ισοδύναμες και με νικητές τους Halia Mavericks . Mvp του αγώνα ο Τσαμούνταλος με 5 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Νιάρχος και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τσιβελεκίδης το 0-4 για τους The Saints. Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με τρίποντο το 3-4 για τους Halia Mavericks. Ο Κοντόπουλος με σουτ το 3-6 και ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με τρίποντο και ο Γουναρίδης με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 8-6. Ο Φρίγγης ισοφάρισε 8-8 και ο Γουναρίδης με τρίποντο πέτυχε το 11-8. Ο Κοντόπουλος έκανε το 11-10 και ο Αγγελιδέλης με τρίποντο και ο Κληρονόμος με ντραιβ πέτυχαν το 16-10. Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-14 με 4 πόντους του ο Τσιβελεκίδης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι The Saints ξεκίνησαν εντυπωσιακά και με σερί 0-11 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 16-25 ,αρχικά ο Αντιώτης με τρίποντο, μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τσιβελεκίδης, με σουτ ο Αντιώτης και με 4 πόντους του ο Νιάρχος. Οι Halia Mavericks με δικό τους σερί 7-0 έκλεισαν το δεκάλεπτο 23-25,αρχικά ο Κεφαλάς με σουτ από την γωνιά, με τρίποντο ο Αγγελιδέλης και με 2/2 βολές Αγγελωνίτης.
Τρίτο δεκάλεπτο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με τρίποντο και ι Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με λει-απ πέτυχαν το 28-25 για τους Halia Mavericks. Ο Νιάρχος με σουτ από την γωνιά και ο Τσιβελεκίδης με ντραιβ έγραψαν το 28-29 για τους The Saints. Ο Κληρονόμος με τρίποντο το 31-29 και ο Φρίγγης ισοφάρισε 31-31. Το δεκάλεπτο τελείωσε 34-31 με 1/2 βολές και καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσαμούνταλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μπιλάλης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 34-33 για τους The Saints. Ο Προύντζος με τρίποντο το 37-33 για τους Halia Mavericks. Ο Νιάρχος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 37-35 και ο Κεφαλάς με καλάθι από το ζωγραφιστό το 39-35. Ο Τσατσαρούνος με 1/2 βολές το 39-36 και ο Κεφαλάς με ντραιβ το 41-36. Ο Ταπραντζής και ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ (0:57) ο Τσιβελεκίδης και το σκορ έγινε το 41-40. Ο Τσαμούνταλος με 2/2 βολές (0:13)πέτυχε το τελικό 43-40.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με 11 πόντους, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα .
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσιβελεκίδης με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 8 κλεψίματα.