41.2%
45.5%
55.6%
22.2%

Οι Εμπυροι, κάνοντας εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, πήραν μια διαφορά ασφαλείας και έφτασαν στην δωδέκατη νίκη τους στη φετινή Bronze συνεχίζοντας στην πρώτη θέση με απόσταση δύο ροζ φύλλων από τον δεύτερο. Αντίπαλος τους ήταν οι Heat B.C., οι οποίοι αν και μπήκαν εξαιρετικά στο παιχνίδι, δεν είχαν ανάλογη συνέχεια με αποτέλεσμα η ήττα να έρχεται με σκορ 58-67. MVP του αγώνα ήταν ο Ματθαίος Χρόνης με 25 πόντους, 7 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Heat μπήκαν πολύ δυνατά με ένα 0-8 σερί με σκόρερ τους Αρβανιτάκη, Φωτόπουλο και Παρασκευόπουλο, ο Δεμέτης μείωσε σε 2-8, 2-11 ο Αρβανιτάκης με τρίποντο και από ένα καλάθι οι Μαυρόγιαννης και Καρδαμπίκης για το τελικό 6-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καρατζάς με γκολ φάουλ έγραψε το 6-14, ο Νέζος μείωσε σε 8-14, 8-17 με τρίποντο ο Παρασκευόπουλος, 10-17 ο Χρόνης, 10-18 ο Φασούλας, 14-18 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μαυρόγιαννη, 14-20 ο Φωτόπουλος, 25-20 με 11-0 σερί οι Μαυρόγιαννης, Χρόνης και Βιτωράτος, 25-22 ο Φασούλας με δύο βολές και 27-22 από τον Χρόνη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χρόνης ξεκίνησε με δύο εύστοχες βολές για το 29-22, 29-24 ο Φωτόπουλος, 34-24 με 5-0 οι Δεμέτης, Μαυρόγιαννης και Βιτωράτος, 34-27 με τρίποντο ο Αρβανιτάκης, 37-27 με απάντηση από τον Καρδαμπίκη, 37-30 με νέο τρίποντο του Αρβανιτάκη, 39-30 ο Χρόνης, 39-32 με δύο βολές του Παρασκευόπουλου, 43-32 οι Χρόνης και Βιτωράτος, 43-38 οι Φωτόπουλος, Φασούλας και Παρασκευόπουλος με ένα 0-6 σερί, 45-38 με νέο καλάθι του Χρόνη και μια βολή του Φασούλα και ένα καλάθι του Καρατζά για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με 45-41.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φωτόπουλος μείωσε σε 45-43, 48-43 με τρίποντο ο Δεμέτης, 48-44 ο Φωτόπουλος, 51-44 με τρίποντο ο Βιτωράτος, 51-45 ο με μια βολή του Παρασκευόπουλου, 55-45 οι Χρόνης και Δεμέτης, 55-47 ο Φωτόπουλος, 57-47 ο Μαυρόγιαννης, 57-50 ο Αρβανιτάκης, 59-50 ο Χρόνης, 59-52 ο Καρατζάς, 60-52 ο Βιτωράτος, 60-55 με νέο τρίποντο του Αρβανιτάκη, 62-55 ο Χρόνης, 62-56 ο Αρβανιτάκης, 66-56 με ένα καλάθι του Χρόνη και ένα του Μαυρόγιαννη, 66-58 ο Παρασκευόπουλος και μια βολή του Μαυρόγιαννη για το τελικό 67-58 του αγώνα.

Για τους Έμπυρους, πέρα από τον Χρόνη, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μαυρόγιαννης, Νέζος και Καρδαμπίκης. Για τους Heat ξεχώρισαν οι Αρβανιτάκης, Παρασκευόπουλος και Φωτόπουλος.