9.1%
62.5%
41.7%
21.7%

Όπως και στον πρώτο γύρο, έτσι και στον 2ο, οι δύο ομάδες δεν απογοήτευσαν το φιλοθεάμων κοινό, προσφέροντας ένα πολύ δυνατό ντέρμπι. Οι Jack’s μπήκαν πολύ δυναμικά, φτάνοντας μέχρι και το +12 στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου. Από το ημίχρονο όμως και μετά, η ροή του αγώνα άλλαξε, με τους Ξεφτιλάζιερς να πατάνε γκάζι και σε συνδυασμό με την απώλεια (λόγω τραυματισμού) του Γαλανάκη, να χτίζουν μία διαφορά στο τέλος και να παίρνουν τελικά τη νίκη με 50-42.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Γαλανάκη και Δρακόπουλο να ανοίγουν το σκορ με δίποντο και βολή αντίστοιχα και τον Χαραλαμπόπουλο να μειώνει σε 3-2 με 2/2 βολές. Ο Γαλανάκης με νέο δίποντο θα κάνει το 5-2, ο Ρούσσος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 5-4, ενώ ο Δρακόπουλος με δικό του δίποντο θα διαμορφώσει το 7-4. Εκεί, οι Ξεφτιλάιζερς με 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Δεδούση και Χαραλαμπόπουλο θα κάνουν το 7-8, όμως οι Jacks θα κλείσουν με ένα σερί 6-1 το πρώτο δεκάλεπτο για το 13-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ελευθερίαδης με δίποντο θα κάνει το 15-9 για να αυξήσει το σερί σε 8-1, ενώ ο Σουφλέρης με δικό του δίποντο θα μειώσει σε 15-11. Εκεί, οι Jack’s με ένα σερί 7-3 θα χτίσουν διψήφια διαφορά (26-16), με τους Ρούσσο και Χαραλαμπόπουλο να μειώνουν σε 26-20 και τον Μητσό να κλείνει με δίποντο στη λήξη το ημίχρονο για το 28-20.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Μητσός με τρίποντο αυτή τη φορά θα κάνει το 31-20, όμως οι Ξεφτιλάιζερς θα τρέξουν ένα τρομερό σερί 2-15 (!) για να πάρουν το προβάδισμα, διαμορφώνοντας το 33-35. Το σερί θα σταματήσει ο Δρακόπουλος με 2/2 βολές για να φέρει το ματς στα ίσα (35-35), ο Κονιδάρης Μ. θα ευστοχήσει σε δίποντο για το 35-37, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Ελευθεριάδης με δύσκολο δίποντο για το 37-37.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Ξεφτιλάιζερς με τρίποντο του Δεδούση και βολή του Τσίτσου θα κάνουν το 37-41, με τον Δρακόπουλο να μειώνει σε 40-41 με γκολ-φάουλ. Εκεί, οι Ξεφτιλάιζερς με ένα ακόμα σερί 0-7 θα διαμορφώσουν το 40-48, με τον Δρακόπουλο να ευστοχεί σε 2/2 βολές για το 42-48. Το τελικό 42-50 θα διαμορφώσει ο Χαραλαμπόπουλος με δίποντο, με τη νίκη να πηγαίνει στους Ξεφτιλάιζερς.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Χαραλαμπόπουλος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 10 πόντους με 8 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 22 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Χαραλαμπόπουλου από τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισε και ο Κονιδάρης Μ., με τον Ρούσσο να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Jack’s σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Δρακόπουλος και ο Ελευθεριάδης.