8.3%
66.7%
36.7%
23.3%

Οι Kings ήρθαν με φόρα από το προηγούμενο παιχνίδι, επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό στο ματς και έφυγαν με το ροζ φύλλο κόντρα στον Φωκιανό με 45-55. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Δερματίνος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Kings ξεκίνησαν το ματς με ένα καλάθι του Χαριτόπουλου και ένα του Τουμπακάρη για το 0-4, ο Μυλιόρδος μείωσε σε 3-4 με τρίποντο, 3-8 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Χαριτόπουλου, 12-8 με δύο τρίποντα του Μυλιόρδου και ένα του Τζούρτου και τρίποντη απάντηση του Χαριτόπουλου για το τελικό 12-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Χαριτόπουλος ισοφάρισε με μια βολή σε 12-12, 16-12 με ένα καλάθι του Ζουγανέλη και ένα του Μυλιόρδου, 16-14 ο Χαριτόπουλος, 20-14 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Σωτηρόπουλου, 20-16 ο Χαριτόπουλος ξανά, 22-16 ο Τζούρτος και 22-31 με 0-15 σερί οι Δερματίνος και Χαριτόπουλος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μυλιόρδος και Τζούρτος μείωσαν σε 26-31, 26-33 ο Χαριτόπουλος, 28-33 ο Σωτηρόπουλος, 28-39 οι Ψαθάς και Χαριτόπουλος με 0-6 σερί, 33-39 με ένα τρίποντο του Μυλιόρδου και ένα καλάθι του Σωτηρόπουλου, 33-41 ο Τουμπακάρης, 37-41 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Τζούρτου, 37-43 ο Χαριτόπουλος και τρίποντο του Τζούρτου για το τελικό 40-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Δερματίνος έβαλε καλάθι για το 40-45, 43-45 με τρίποντο του Τζούρτου, 43-53 με 0-8 σερί οι Δερματίνος, Τουμπακάρης, Γκοτζής και Χαριτόπουλος, 45-53 ο Σωτηρόπουλος και νέο καλάθι του Χαριτόπουλου για το τελικό 45-55 του παιχνιδιού.

Για τους Kings εξίσου καλό ματς μαζί με τον Δερματίνο έκανε και ο Χαριτόπουλος με 31 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τον Φωκιανό ξεχώρισε ο Τζούρτος με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 τάπα.