25.0%
46.2%
21.9%
10.5%

Σε ένα ματς με χαμηλό σκορ, οι L.A.P.D. κατάφεραν εξ αρχής να χτίσουν μία διαφορά την οποία οι Desperado, παρά την προσπάθειά τους σε όλο το ματς, δεν κατάφεραν να κάμψουν. Με την καλή άμυνα τους, οι L.A.P.D. κράτησαν χαμηλά την επίθεση των Desperado και σε συνδυασμό με τα καλύτερα ποσοστά ευστοχίας επέστρεψαν στις νίκες σκαρφαλώνοντας βαθμολογικά στο 12-5.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους L.A.P.D. να πατούν πιο δυναμικά παρκέ με ένα σερί 11-0 από 2 τρίποντα του Μητρόπουλου, 2 δίποντα του Μητκάκη και βολή του Κεαλόγλου. Οι Desperado θα μπουν στο ματς με 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Σεφέρη και Σαλιμένο για να μειώσουν σε 11-4, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο από τον Μπούνταλη για το 13-4.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Σεφέρης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 13-6, ενώ ο Προύτζας με τρίποντο στη λήξη της επίθεσης θα διαμορφώσει το 16-6. Εκεί, ο Μαρκοπουλιώτης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει και θα μειώσει σε 16-9, ενώ τα 2 συνεχόμενα δίποντα των Προύτζα και Δημητρακόπουλου θα επαναφέρουν τη διαφορά στους 11 πόντους για το 20-9. Με τον Μαρκοπουλιώτη να ευστοχεί σε 2 δίποντα θα συνεχίσουν οι Desperado που θα μειώσουν σε 20-13, με το πρώτο ημίχρονο να σφραγίζει ο Δημητρακόπουλος με δίποντο στον αιφνιδιασμό για το 22-13.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Σεφέρης με βολή θα κάνει το 22-14, με τους L.A.P.D. να ανοίγουν εκ νέου την ψαλίδα της διαφοράς με ένα σερί 8-0 από τους Προύτζα, Πολυχρονόπουλο και Κεαλόγλου, κάνοντας έτσι το 30-14. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Σεφέρης με γκολ-φάουλ για το 30-17.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι L.A.P.D. με 2 δίποντα από τους Μητκάκη και Προύτζα θα κάνουν το 34-17, με τoν Μαρκοπουλιώτη να μειώνει με μακρινό τρίποντο σε 34-20. Εκεί, ο Πολυχρονόπουλος με δίποντο θα κάνει το 36-20, ο Σεφέρης με βολή το 36-21 και ο Μητκάκης με όμορφο τρόπο θα διαμορφώσει το 38-21. Οι Desperado θα μειώσουν ξανά με δίποντο του Πουσπουρίκα για το 38-23, ο Δημητρακόπουλος με τρίποντο από την κορυφή θα κάνει το 41-23, ενώ ο Σεφέρης με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 41-26. Το τελικό 43-26 θα κάνει ο Μητκάκης με δίποντο και έτσι το ροζ φύλλο καταλήγει στα χέρια των L.A.P.D..

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Μητκάκης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 12 πόντους, με 15 ριμπάουντ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 3 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 25 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους L.A.P.D. ξεχώρισε επιπλέον ο Πολυχρονόπουλος, με τον Προύτζα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Desperado σε καλή μέρα βρέθηκε ο Μπούνταλης και ο Σεφέρης.