20.0%
59.1%
30.3%
13.0%

Στις νίκες επέστρεψαν οι Los Mambas, οι οποίοι επικράτησαν κόντρα στους ελλιπείς, αλλά παράλληλα πολύ μαχητικούς Pick ‘n’ Troll με 54-42. Με αυτό το ροζ φύλλο οι παίχτες του κόουτς Βουτυρά παρέμειναν μόνοι στη δεύτερη θέση του ομίλου και όλα δείχνουν πως δύσκολα θα κουνηθουν από εκεί. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κομνηνός Λούβαρης με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γαβριήλ άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Pick ‘n’ Troll με ένα εύστοχο τρίποντο, οι Λούβαρης και Φεργαδιώτης απάντησαν με 7-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Los Mambas με 7-3, οι Παγάνης και Γρηγορίου, 9-6 με καλάθι του Κόη, 9-8 από τον Παγάνη και απάντηση με γκολ φάουλ ο Φεργαδιώτης για το τελικό 12-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Φεργαδιώτης έβαλε δίποντο για το 14-8, ο Γαλατιανός απάντησε με βολές για το 14-10, 19-10 με 5 συνεχόμενους πόντους του Λούβαρη, 19-15 με ένα τρίποντο του Αγγελόπουλου και ένα δίποντο του Γρηγορίου, 23-15 με μικρό σερί από τον Κόη, 23-17 με βολές του Παγάνη και καλάθι του Λούβαρη γιαβρί τελικό 25-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καραμήτρος έβαλε 5 συνεχόμενους πόντους για το 30-17, ο Γρηγορίου με βολές μείωσε σε 30-19, 34-19 με ένα καλάθι του Καραμήτρου και ένα του Φεργαδιώτη, 34-21 από τον Γρηγορίου, 36-21 ο Λούβαρης, 36-24 με βολή του Κάτσα και ένα καλάθι του Γρηγορίου, 38-24 από τον Τσομπάνογλου και απάντηση των Γρηγορίου και Παγάνη για το τελικό 38-28 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Κοντοζανής με τρίποντο έγραψε το 41-28, ο Παγάνης μείωσε σε 41-30, 44-30 με πόντους του Φεργαδιώτη, 44-32 ο Γαλατιανός με βολές, 46-32 από τον Κουμούτση, 46-37 με 0-5 σερί οι Παγάνης και Γρηγορίου, 52-37 με τους Καραμήτρο, Ζουγανέλη και Λούβαρη, 52-39 με καλάθι του Κάτσα, 54-39 ο Σιγάλας και 54-42 από τους Γαλατιανό και Κάτσα για το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Για τους Los Mambas, πέρα από τον Λούβαρη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Φεργαδιώτης με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Για τους Pick ‘n’ Troll ξεχώρισε ο Γαλατιανός με 6 πόντους και 8 ριμπάουντ.