15.8%
40.0%
34.1%
6.3%

Οι Μ.Κ.Ο. επιδεικνύοντας σεμινάρια άμυνας κατάφεραν να ελέγξουν την αναμέτρηση κόντρα στους Ξεφτιλάιζερς και κάνοντας ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο έφτασαν στη νίκη με 45-35. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αντώνης Βιδάλης με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δεδούσης ξεκίνησε το ματς με 0-4 για τους Ξεφτιλάιζερς, οι Βιδάλης και Τουρής απάντησαν και ισοφάρισαν σε 4-4 για τους Μ.Κ.Ο., 4-6 ο Φωτόπουλος, 10-6 με 6-0 σερί οι Τσίνας και Βιδάλης, 10-10 με ακόμη δύο καλάθια του Φωτόπουλου και από ένα καλάθι οι Σκολαρίκος και Σωτηρόπουλος για το τελικό 14-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Βιδάλης και Σκολαρίκος σκόραραν για το 19-10, οι Τσίτσος, Ντρίτσος και Φωτόπουλος μείωσαν σε 19-18, 21-18 ο Κιφοκέρης, 21-21 ο Φωτόπουλος με τρίποντο και απάντηση οι Μ.Κ.Ο. με μια βολή του Βιδάλη και δύο του Κιφοκέρη για το τελικό 24-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δεδούσης μείωσε σε 24-23, οι Σωτηρόπουλος και Τσίνας απάντησαν με 5-0 σερί για το 29-23, 29-28 με 0-5 απάντηση οι Φωτόπουλος, Δεδούσης και Χαραλαμπόπουλος, 31-28 ο Κιφοκέρης, 31-30 από τον Φωτόπουλο, απάντηση του Βιδάλη για το 33-30 και μια βολή του Δεδούση για το τελικό 33-31 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Τσίνας και Κιφοκέρης έβαλαν από ένα καλάθι για το 37-31, ο Φωτόπουλος μείωσε σε 37-33, 45-33 με 8-0 σερί οι Σωτηρόπουλος και Βιδάλης και δίποντο από τον Χαραλαμπόπουλο για το τελικό 45-35 του παιχνιδιού.

Για τους Μ.Κ.Ο., πέρα από τον Βιδάλη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σωτηρόπουλος με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Ξεφτιλάιζερς ξεχώρισε ο Φωτόπουλος με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.