34.6%
33.3%
41.7%
25.0%

M.K.O. vs Nothing But Net 64-61.Οι  M.K.O.πήραν την πρόκριση στο τελικό της πρώτης κατηγορίας για το Summer League με MVP  του αγώνα τον Σωτηρόπουλο με 10 πόντους,7 ριμπάουντ,11 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Σωτηρόπουλος για τους Μ.Κ.Ο.και 1-0.Οι Nothing But Net με το πεταχτάρι του Καραμανή και ο Μακρυγιάννης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 1-4.Με 8-0 σερί το σκορ έγινε 9-4 με 2 τρίποντα ο <μπομπέρ>Κουτρόπουλος και με σουτ από την γωνία ο Βιδάλης. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραμανής το 9-6.Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο και με λει-απ ο Κουτρόπουλος το σκορ έγινε 14-6.Με νέο επιθετικό ριμπάουντ αυτή την φορά σκόραρε ο Ζαχαρόπουλος το 14-8 για να απαντήσει με επιθετικό ριμπάουντ και να σκοράρει ο Κιφοκέρης το 16-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-10 με σουτ ο Δημητρίου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Nothing But Net με 4 πόντους που πέτυχε ο Καραμανής μείωσαν σε 16-14.Με 10-0 σερί ξέφυγαν με 26-14 οι Μ.Κ.Ο με 4 πόντους ο Τουρής,με λει-απ ο Βιδάλης και ο Κουτρόπουλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μάϊνας. Ο Ζαχαρόπουλος πέτυχε το 26-16 και ο Κουτρόπουλος με σουτ το 28-16.Ξανά ο Ζαχαρόπουλος σκόραρε και μείωσε σε 28-18 και ο Σωτηροπουλοςε τρίποντο και ο Μαρσέλλος με 1/2 βολές το 32-18.Ο Μακρυγιάννης και ο Ζαχαρόπουλος μείωσαν σε 32-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-22 με λει-απ ο Βιδάλης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με σουτ από την γωνία ο Μάϊνας για τους Μ.Κ.Ο για το 36-22.Με τρίποντο ο Καραμανής και από το ζωγραφιστό ο Ζαχαρόπουλος μείωσαν σε 36-27 για τους Nothing But Net .Ο Κουτρόπουλος με τρίποντο και σουτ έγραψε το 41-27. Ο Σταυρίδης με σουτ το 41-29 και με 1/2 βολές ο Τουρής το 42-29.Ο Ράπτης με λει-απ και με σουτ ο Σταυρίδης το 42-33.Ο Μάϊνας με σουτ το 44-33 και με 4 πόντους ο Μακρυγιάννης μείωσε σε 44-37.Ο Κιφοκέρης με γκολ φάουλ το 47-37.Ο Καραμανής με σουτ το 47-39 και ο Κουτρόπουλος με τρίποντο το 50-39 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-40 με 1/2 βολές ο Ζαχαρόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-13 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Nothing But Net 50-53 ,με 2 τρίποντα ο Κοτσίφης,με γκολ φάουλ ο Δημητρίου, με hook ο Ζαχαρόπουλος και με σουτ από την γωνία ο Σταυρίδης. Αντέδρασαν αμέσως οι Μ.Κ.Ο και με τρίποντο ο Κουτρόπουλος και ο Κιφοκέρης έγραψαν το 56-53.Από το ζωγραφιστό ο Δημητρίου έκανε το 56-55. Ο Κουτρόπουλος με λει-απ το 58-55 για να σκοράρει από το ζωγραφιστό ο Ζαχαρόπουλος το 58-57.Ο Κουτρόπουλος (1:52)πέτυχε με λει-απ το 60-57.Ο Δημητρίου (1:08)πέτυχε το 60-59.Ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο (0:48)και ο Μάϊνας με 1/2 βολές (0:06)έγραψαν το 64-59 .Με τον Δημητρίου να πετυχαίνει το τελευταίο καλάθι του αγώνα και το τελικό 64-61.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κουτρόπουλος με 24 πόντους, 1 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ζαχαρόπουλος με 11 πόντους,15 ριμπάουντ,1 ασίστ,1 κλέψιμο και 3 κοψίματα και ο Καραμανής με 13 πόντους,8 ριμπάουντ και 2 ασίστ.