7.7%
66.7%
28.8%
11.1%

Miners vs Καλλιθέα Pimps 51-52.Οι Καλλιθέα Pimps είχαν τον πλήρη έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με την διαφορά να φτάνει στους 15 πόντους 22-37 στο3ο δεκάλεπτο .Οι Miners με ένα ξέσπασμα στο 4ο δεκάλεπτο,πήγαν να κάνουν την ανατροπή στα τελευταία δευτερόλεπτα , έφεραν το παιχνίδι στα ίσια και παρόλο που είχαν 15 δευτερόλεπτα για την επίθεση τους οι Miners δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν .Mvp του αγώνα ο Ζάκας με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Καλλιθέα 0-7,ο Ζάκας Σταύρος με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό. Ο Σακαράκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 2-7 για τους Miners. Ο Καναρίδης με ντραιβ και ο Ζάκας μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγινε το 2-11. Ο Δήμας από το ζωγραφιστό και ο Τσιάμης με σουτ πέτυχαν το 6-11. Ο Κοιλάκος Δημήτρης από το ζωγραφιστό και ο Ψυχογυιός μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 6-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-15 με 2/2 βολές ο Σιούτης, με τρίποντο ο Δήμας και με 1/2 βολές ο Σιούτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δήμας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 14-15 για τους Miners. Με σερί 0-9 ξέφυγαν στο σκορ με 14 -24 για την Καλλιθέα Pimps. Αρχικά ο Πανάγος με γκολ φάουλ ,με 2/2 βολές ο Αναγνωστόπουλος, με σουτ από το High post ο Ζουρνατσίδης και ο Πανάγος με 2/2 βολές. Ο Τζαβάρας με λει-απ το 16-24 και ο Καναρίδης με λει-απ και τρίποντο το 16-29.Ο Σακαράκης και ο Σιούτης με 1/2 βολές πέτυχαν το 18-29 και ο Ζάκας μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 18-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-31 με σουτ ο Σιούτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζάκας με σουτ και ο Κοιλάκος με λει-απ έγραψαν το 20-35 για την Καλλιθέα Pimps. Ο Σιούτης με λει-απ το 22-35 για τους Miners. Ο Ζάκας με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 22-37 και ο Σιούτης με 7 πόντους του, λει-απ-καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και τρίποντο, μείωσε σε 29-37.Ο Ντάτσιος και ο Ζάκας με ντραιβ και ο Ντάτσιος με σουτ έγραψαν το 29-43.Ο Σακαράκης με ντραιβ, ο Τουμπακάρης με 1/2 βολές και ο Σιούτης με 1/2 βολές και καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 35-43.Ο Πανάγος με 1/2 βολές το 35-44 και ο Τζαβάρας με γκολ φάουλ το 38-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε 38-45.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ντάτσιος με 2/2 βολές και ο Ζάκας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 38-49 για την Καλλιθέα Pimps. Ο Σακαράκης με σουτ από το High post και ο Δήμας με σουτ και 2/2 βολές μείωσαν οι Miners σε 44-49.Ο Ζουρνατσίδης με 2/2 βολές το 44-51 .Με σερί 7-0 Το ματς στα ίσα 51-51(0:32).Αρχικά ο Δήμας με καλάθι από το ζωγραφιστό, με σουτ ο Σιούτης και με 3/4 βολές ο Τσιάμης. Ο Καζαφέρης με 1/2 βολές (0:15) το 51-52.Στην τελευταία επίθεση ο εξαιρετικός Σιούτης από το ζωγραφιστό ήταν άστοχος και το ροζ φύλλο κατέληξε στην Καλλιθέα.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Πανάγος με 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εξαιρετικός Σιούτης με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Δήμας με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.