18.8%
90.9%
39.1%
22.7%

Miners- Χαμένα Ταλέντα 42-61. Ισορροπημένο τα 2 πρώτα δεκάλεπτα με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα. Τα Χαμένα Ταλέντα με εξαιρετικό 2ο ημίχρονο ξέφυγαν στο σκορ απόκτησαν μια διαφορά ασφαλείας και κατέκτησαν την πρώτη νίκη τους. Mvp του αγώνα ο Ψημάδης με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τα Χαμένα Ταλέντα να προηγούνται με 0-4, 2/2 βολές ο Ψημάδης και με ντραιβ ο Αντύπας. Ο Τσιάμης σκόραρε το 2-4 για τους Miners. Πενταγιώτης και Ψημάδης πέτυχαν το 2-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε 6-8 με καλάθι ο Τσιάμης και ο Μόνος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Παπαδόγιαννης το προβάδισμα για τους Miners με 9-8. Ο Γεροκωστόπουλος απάντησε και έδωσε το προβάδισμα στα Χαμένα Ταλέντα 9-10. Ο Παπαδόγιαννης με 1/2 βολές και ο Τζαβάρας με γκολ φάουλ έγινε το 13-10. Ο Αντύπας με τρίποντο και ο Πενταγιώτης με σουτ έγραψαν το 13-15. Ο Παπαδόγιαννης ισοφάρισε 15 -15 και ο Πενταγιώτης με τρίποντο το 15-18. Ο Τζαβάρας από το ζωγραφιστό και ο Τουμπακάρης με σουτ από το High post έγινε το 19-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-23 με τρίποντο ο Αντύπας και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βασιλείου.

Τρίτο δεκάλεπτο ο Πενταγιώτης με floater πέτυχε το 19-25 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Τζαβάρας με τρίποντο μείωσε 22-25 για τους Miners. Ο Βασιλείου με 2/2 βολές το 22-27 και ο Σιούτης με σουτ το 24-27.Με σερί 0-13 το σκορ έγινε 24-40,αρχικά ο Κασβής με 4 πόντους του με 1/2 βολές ο Ψημάδης ξανά με καλαθι ο Κασβής, με δίποντο ο Πενταγιώτης με 2/2 βολές το ο Βασιλείου και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Πενταγιώτης. Ο Τζαβάρας με 1/2 βολές το 25-40 και ο Γιάννης με 2/2 βολές το 25-42. Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-42 με λει-απ ο Μόνος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τζαβάρας με σουτ και ο Παπαδόγιαννης με τρίποντο μείωσαν σε 32-42 για τους Miners. Με σερί 0-7 τα Χαμένα Ταλέντα έγραψαν το 32-49 με τρίποντο ο Πενταγιώτης και με 4 πόντους του ο Κασβής. Από το High post ο Σιούτης πέτυχε το 34-49 και ο Ψημάδης με τρίποντο το 34-52. Ο Παπαδόγιαννης με σουτ από την γωνιά και ο Μόνος από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 38-52. Ψημάδης και Βασιλείου πέτυχαν το 38-56 και ο Παπαδόγιαννης με λει-απ το 40-56. Ο Βασιλείου με γκολ φάουλ πέτυχε το 40-59 και ο Τουμπακάρης από το ζωγραφιστό το 42-59 .Το τελικό 42-61 έγραψε ο Αντύπας με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βασιλείου με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κασβής με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μόνος με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Τζαβάρας με 11 πόντους 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.