0.0%
44.4%
31.0%
20.0%

Ντέρμπι, όπως άλλωστε αναμενόταν, το παιχνίδι των MyRema State Warriors εναντίον του Αρείου Πάγκου με τους δεύτερους να διατηρούν ένα προβάδισμα στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα και να παίρνουν τη νίκη με 48-42. MVP του αγώνα ήταν ο Ηλίας Καλλιώρας με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαυρόπουλος άνοιξε το σκορ με μια βολή, οι Μπακάλης και Κυριάκου απάντησαν για το 1-3, 3-3 ο Καλλιώρας, 3-5 ο Κυριάκου ξανά, 7-5 οι Καλλιώρας και Κρεμαστός, 7-7 με νέο καλάθι του Κυριάκου, 10-7 ο Καλλιώρας με τρίποντο και 10-9 με καλάθι του Μπακάλη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σταυριανός έβαλε καλάθι για το 12-9, 12-11 ο Καλλιαμβάκος, 19-11 οι Καλλιώρας και Αργύρης, 19-13 ο Παναγιωτόπουλος, 26-13 με 7-0 σερί οι Σταυριανός και Καλλιώρας και 0-6 σερί απάντηση από τον Παναγιωτόπουλο για το τελικό 26-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σταυριανός έβαλε δύο βολές για το 28-19, 28-21 ο Σπυρόπουλος, 30-21 ο Σταυριανός, 30-25 οι Ισσαρης και Παναγιωτόπουλος, 32-25 ο Αργύρης, 32-27 με ακόμη ενα καλάθι του Παναγιωτόπουλου, ο οποίος έκανε τρομερό ματς και 34-27 από τον Σταυριανό για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κυριάκου μείωσε σε 34-29, 36-29 ο Κρεμαστός, 36-31 ο Κυριάκου, 38-31 ο Καλλιώρας, 38-35 οι Παναγιωτόπουλος και Παιδακάκης, 41-35 με τρίποντο ο Μαυρόπουλος, 41-38 οι Κυριάκου και Παναγιωτόπουλος, 44-38 ο Καλλιώρας, 44-42 με 0-4 σερί του Παιδακάκη, για να ακολουθήσει στη συνέχεια ένα τρίποντο του Μαυρόπουλου και μια βολή του Γκομπ για το τελικό 48-42 του αγώνα.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον Καλλιώρα, κομβικός με τα δύο εύστοχα τρίποντα στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν και ο Μαυρόπουλος, ενώ επίσης καλή εμφάνιση έκαναν οι Κρεμαστός και Αργύρης. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Παναγιωτόπουλος και Κυριάκου.