31.3%
75.0%
41.1%
16.7%

Οι ReTirees είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα και έκαναν με σχετική άνεση το 2-0 κόντρα στους Nothing But Net με σκορ 52-67 και πλέον περιμένουν τον αντίπαλο τους για το Final 4 της Golden. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο οι ReTirees πήραν ένα μικρό προβάδισμα πάνω στο οποίο εχτισαν στη συνέχεια. Ο Δημητρίου άνοιξε το σκορ στο ματς κάνοντας το 2-0, με τους ReTirees απαντάνε με δύο καλάθια του Κατιάκου και ένα του Πλεξουσάκη για το 2-6. Δημητρίου ξανά για το 4-6 και 4-8 από τον Κοτσαμπά. Ο Γκλάβας μείωσε σε 6-8, για να ακολουθήσει ένα 0-4 από Κοτσαμπά και Πλεξουσάκη για το 6-12. Μια βολή του Βαγιάνου για το 7-12 και καλάθι από τον Δημητρίου για το 9-12. Αφολάνιο και Κατιάκος ανέβασαν σε 9-16, με τους Σαπλατέρα και Δημητρίου να μειώνουν σε 13-16. Το τελικό 13-20 γράφτηκε από ένα καλάθι του Αφολάνιο και ένα του Στόλη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Nothing But Net μειωσαν γρήγορα τη διαφορά, όμως οι παίχτες του Νίκου Κουσούλη γρήγορα βρήκαν τον καλό τους ρυθμό και άνοιξαν πάλι τη διαφορά. Δημητρίου και Καραμανής μείωσαν σε 17-20, ο Γιαμαίος έγραψε το 17-22 και 20-22 από τον Κοτσίφη. Ο Κοτσαμπάς έγραψε το 20-24, ο Δημητρίου μείωσε σε 22-24 και ο Γιαμαίος με τον Κατιάκο έκαναν το 22-27. Δημητρίου και Κοτσίφης μείωσαν σε 25-27, για να ακολουθήσει ένα 0-7 από τους Κοτσαμπά, Κατιάκο και Πλεξουσάκη για το 25-34. Ο Γκλάβας με τρίποντο μείωσε σε 28-34 και ο Κατιάκος έγραψε το τελικό 28-36 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η διαφορά άνοιξε ακόμη περισσότερο και ουσιαστικά οι ReTirees καθάρισαν την υπόθεση πρόκριση. Ο Πλεξουσάκης έγραψε το 28-38, ο Σαπλατέρας μείωσε σε 30-38 και οι Στόλης Κατιάκος ανέβασαν σε 30-43. Ο Καραμανής μείωσε σε 32-43, ο Κατιάκος απάντησε και ο Γκλάβας έγραψε το 34-45. Από ένα καλάθι οι Γιαμαίος και Ράπτης για το 36-47 και 0-6 από Κατιάκο και Κοτσαμπά για το τελικό 36-53 του δεκαλέπτου.

Η τελευταία περίοδος ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα, με τις δύο ομάδες να έχουν χαλαρωσει τις άμυνες τους και να παίζουν πιο ελεύθερα σε όλη τη διάρκεια της. Ο Γκλάβας μείωσε σε 38-53, ο Γιαμαίος ανέβασε σε 38-56 και 41-56 από τον Κοτσίφη. Γιαμαίος και Κατιάκος έκαναν το 41-60, ο Σαπλατέρας μείωσε σε 43-60 και 43-63 από Αφολανιο και Κοτσαμπά. Μια βολή του Ράπτη και ένα τρίποντο του Κοτσίφη για το 47-63 και 47-65 από τον Αντωνόπουλο. Άλλο ένα τρίποντο του Κοτσίφη για το 50-65, 50-67 από τον Κοτσαμπά και 52-67 από τον Γκλάβα, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κατιάκο, ξεχώρισαν και οι Κοτσαμπάς, Γιαμαίος και Πλεξουσάκης. Για τους Nothing But Net καλό ματς έκαναν οι Δημητρίου και Κοτσίφης.