29.6%
44.0%
54.0%
45.5%

Τρομερό ματς με υψηλό σκορ και μία Xavalencia η οποία αν και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και τα τέλη της 3ης περιόδου, τελικά κατάφερε να κάμψει τους Nothing But Net που μπήκαν πολύ δυναμικά, όμως τελικά ηττήθηκαν με το τελικό 80-75, με την Xavalencia να συνεχίζει αήττητη μαζί με τους Undertakers για την 1η κατηγορία του Summer League. Μεγάλη βραδιά για τον Δαβιλά που σημείωσε 28 πόντους και 6 ασίστ.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Nothing But Net να ξεκινούν πολύ δυναμικά με ένα σερί 2-8, ενώ στη συνέχεια θα διευρύνουν την διαφορά με νέο σερί 2-6 για το 4-14. Η Xavalencia με 2 συνεχόμενα δίποντα θα μειώσει σε 8-14, ενώ ο Καραμανής με τρίποντο θα κάνει το 8-17. Στη συνέχεια, ο Βλασταρίδης Ν. με δίποντο θα κάνει το 10-17 ενώ οι Nothing But Net θα ευστοχήσουν σε 2 δίποντα από τους Καραμανή και Δημητρίου για το 10-21. Με δίποντο του Δαβιλά θα απαντήσει η Xavalencia, ενώ ο Καραμανής με δικό τους εύστοχο δίποντο θα κάνει το 12-23 για να απαντήσει ο Μοσχοβίτης με μακρινό δίποντο για το 14-23. Το πρώτο δεκάλεπτο θα λήξει με γκολ-φάουλ του Ράπτη και 2/2 βολές του Βλασταρίδη Α. για το 16-26.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Xavalencia θα μαζέψει το παιχνίδι με ένα σερί 6-2 για το 22-28, όμως οι Nothing But Net με τρίποντο του Καραμανή και δίποντο του Ράπτη θα αυξήσουν ξανά τη διαφορά για το 22-33. Η Xavalencia στη συνέχεια με ένα νέο σερί 7-0 από τους Βλασταρίδη Ν. και Βασιλόπουλο θα μειώσουν σε 29-33 για να απαντήσει ο Ράπτης με δίποντο για το 29-35. Στη συνέχεια, ο Βλασταρίδης Ν. με τρίποντο θα κάνει το 32-35 και ο Ράπτης με δίποντο θα διαμορφώσει το 32-37. Στα τελευταία λεπτά του 1ου ημιχρόνου, η Xavalencia θα τρέξει ένα σερί 6-3 για να κλείσει το πρώτο μέρος του ματς με το σκορ να είναι στο 38-40.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Nothing But Net με ένα σερί 4-9 θα αυξήσουν ξανά τη διαφορά για το 42-49, όμως η Xavalencia με δικό της σερί 9-2 θα ισοφαρίσει το ματς για το 51-51. Οι δυο ομάδες εναλλάσσονται στο σκορ από το σημείο εκείνο και έπειτα με τον Παπαδόπουλο να δίνει προβάδισμα στους Nothing But Net με δίποντο για το 51-53 και τον Δαβιλά να ισοφαρίζει ξανά σε 53-53. Οι Nothing But Net θα περάσουν ξανά μπροστά με τον Δημητρίου για το 53-55, όμως η Xavalencia με τρίποντο του Μοσχοβίτη και δίποντο του Δαβιλά θα κάνουν το 58-55. Το τρίτο δεκάλεπτο θα τελειώσει με εύστοχη βολή του Δημητρίου για το 58-56.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Βασιλόπουλος με δίποντο θα κάνει το 60-56, ενώ οι Nothing But Net θα περάσουν μπροστά στο σκορ με ένα σερί 3-8 για το 63-64. Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες με τα αλλεπάλληλα δίποντα θα μετατρέψουν το σκορ σε 69-70 υπέρ των Nothing But Net. Ένα επιθετικό κρεσέντο όμως από την Xavalencia και με άμυνα που σπάει κόκκαλα, θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 11-5 στα τελευταία 2:15’ θα πάρουν την 3η τους νίκη στο φετινό Summer με το τελικό 80-75.

MVP της αναμέτρησης ο Κώστας Δαβιλάς με 28 πόντους, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δημητρίου με 31 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.