23.3%
80.0%
52.3%
33.3%

Άνετη επικράτηση των πρωτοπόρων Έμπυρων, που συνεχίζουν μόνο με νίκες για το ’22,  κόντρα στους Paranormal Inactivity, με σκορ 43-74. Οι Έμπυροι από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να χτίσουν διψήφια διαφορά από την πρώτη, μόλις, περίοδο. Έτσι, κατάφεραν να δοκιμάσουν σχήματα καθώς και να μοιράσουν το χρόνο συμμετοχής, με εντυπωσιακό στατιστικό να αποτελεί η επίτευξη καλαθιού και από τους 12 παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν. Οι Paranormal Inactivity, με τους μόλις έξι παίκτες που κατέβηκαν στον αγώνα, δεν κατάφεραν σε καμία στιγμή του παιχνιδιού να απειλήσουν. MVP του αγώνα ο Ματθαίος-Αθανάσιος Χρόνης με 8 πόντους, 5 ριμπάουντ και 7 ασσίστ.

Στην πρώτη περίοδο, οι Έμπυροι μπήκαν πολύ δυνατά και με σερί 0-10 από τα καλάθια των Μαυρόγιαννη, δύο τρίποντα του Βιτωράτου και ένα καλάθι του Δεμέτη έδειξαν τις προθέσεις τους στους Paranormal Inactivity οι οποίοι με το καλάθι του Σκουλάτου έκαναν το 2-10, ένα ακόμα σερί 5 πόντων για τους Έμπυρους και 2-15, Χρυσαφιάδης θα πετύχει το δεύτερο καλάθι των Paranormal Inactivity και θα γράψει το 4-15, Δεμέτης και Τσάκαλος το 4-19, για να κλείσει τη περίοδο ο Βολακάκης με σουτ τριών πόντων και 7-19.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Βολακάκης θα βρει πρώτος στόχο και με μία εύστοχη βολή για τους Paranormal Inactivity θα κάνει το 8-19, εύστοχο καλάθι του Γαϊτάνη 8-21, μία ακόμα βολή για τους Paranormal αυτή τη φορά με το Σκουλάτο 9-21, Καρδαμπίκης και Βενιζέλος για τους Έμπυρους θα ευστοχήσουν σε δύο καλάθια και 9-25, Βολακάκης το 11-25 με εύστοχο δίποντο, Δεμέτης το 11-27, δύο σερί τρίποντα του Παγώνα θα μειώσουν στους 10 τη διαφορά 17-27, αλλά θα απαντήσει με δικό του τρίποντο ο Καλτσής και μαζί με τις εύστοχες βολές του Καρδαμπίκη θα δώσουν διαφορά 15 πόντων για τους Έμπυρους 17-32, Σκουλάτος θα ευστοχήσει και αυτός σε σουτ τριών πόντων 20-32, Τσάκαλος με δίποντο 20-34, Βολακάκης ένα δίποντο το 22-34 και θα κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο Καρδαμπίκης για τους Έμπυρους 22-36.
Στην τρίτη περίοδο, οι Έμπυροι θα ξεκινήσουν, όπως και στη πρώτη περίοδο, με σερί 10 πόντων και θα κάνουν το 22-46, οι Paranormal Inactivity με αρκετή αστοχία στη συγκεκριμένη περίοδο θα καταφέρουν να ευστοχήσουν μόνο σε μία εύστοχη βολή με το Σκουλάτο και σε ένα δίποντο με τον Χρυσαφιάδη 25-46 και θα κλείσει η περίοδος με δύο καλάθια του Μαυρόγιαννη και ένα ακόμα από το Χρόνη 25-52.
Στην τέταρτη περίοδο, οι Έμπυροι με τον Δεμέτη θα πετύχουν το 25-54, Βολακάκης με τρεις προσωπικούς του πόντους για τους Paranormal το 28-54, τρίποντο Κολοβού και 28-57, απάντηση του Παγώνα 31-57, ένα ακόμα δίποντο από τον Χρόνη και τρίποντο του Καλτσή 31-62, Παγώνας θα ευστοχήσει σε βολή και Χρυσαφιάδης σε ένα δίποντο για το 34-62, σερί 0-7 για τους Έμπυρους και 34-69, τρίποντο Παγώνα και βολή Σκουλάτου 38-69, τρίποντο Βενιζέλου 38-72, Βαφειάδης εύστοχος και αυτός σε σουτ τριών πόντων 41-72, ο Βενιζέλος το τελευταίο καλάθι των Έμπυρων 41-74 και Βολακάκης το τελευταίο καλάθι της αναμέτρησης 43-74.