11.8%
58.3%
47.7%
8.7%

Phoenix Bums vs Red-Dicolo 46-55.Οι Red-Dicolo ξεκίνησαν εντυπωσιακά το ματς 0-9 και έκλεισαν το δεκάλεπτο με 7-16,οι Phoenix Bums στο 2ο δεκάλεπτο ξεκίνησαν με σερί 11-0 πέρασαν μπροστά 18-16 και έκλεισαν το δεκάλεπτο με 27-25.Πόντο πόντο στο 3ο δεκάλεπτο και το ματς κρίθηκε στο 4ο δεκάλεπτο με σερί 2-12 οι Red-Dicolo το 42-42 το έκαναν 44-54. Mvp του αγώνα ο Λαουρδέκης με 18 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 0-9 για τους Red-Dicolo με τον Λαουρδέκη να σκοράρει 7 πόντους(σουτ,καλάθι από το ζωγραφιστό και με γκολ φάουλ) και με λει-απ ο Τσαπατάκης. Ο Μοσκόφογλου με σουτ από την γωνιά και με 1/2 βολές ο Καδάς μείωσαν οι Phoenix Bumps σε 3-9.Ξανά ο Λαουρδέκης, αυτή την φορά με τρίποντο πέτυχε το 3-12.Ο Καδάς με ντραιβ έκανε το 5-12 και ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές το 5-14.Από το low post σκόραρε ο Φωτόπουλος το 7-14 και ο Κλωνάρης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 7-16.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Phoenix Bumps μπήκαν δυνατά στο δεκάλεπτο και με 11-0 σερί πέρασαν μπροστά στο σκορ με 18-16,αρχικά ο Μοσκόφογλου σκοραρε με ντραιβ,ο Καδάς με τρίποντο, ο Φωτόπουλος από το ζωγραφιστό, με 1/2 βολές ο Μπαλτζόγλου και ο Βερώνης σκόραρε από το ζωγραφιστό. Οι Red-Dicolo ισοφάρισαν με τον Κρίκα Κωσταντίνο 18-18.Ο Κουζοβουνάς από το ζωγραφιστό το 20-18 και ο Κλωνάρης το 20-20 .Ο Φωτόπουλος σκόραρε το 22-20 για να ισοφάριση και πάλι ο Κλωνάρης με σουτ σε 22-22.Ο Κοβάτσος με 1/2 βολές το έκανε το 23-22 και ο Σκαμαγκάς με ντραιβ το 23-24.Ο Βερώνης με 4 πόντους του πέτυχε το 27-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-25 με 1/2 βολές ο Φωτεινάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς με τρίποντο έκανε το 27-28 για τους Red-Dicolo. Ο Κουζοβουνάς σκόραρε με ντραιβ το 29-28 για τους Phoenix Bumps. Ο Σκαμαγκάς με σουτ και με λει-απ πέτυχε το 29-32.Ο Λάσπας με σουτ και ο Κοβάτσος με λει-απ έγραψαν το 33-32.Ο Κατσιάπης πέτυχε με λει-απ τι 33-34 και ο Φωτόπουλος με ντραιβ και ο Λάσπας με τρίποντο για το 38-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε 38-40,αρχικά ο Λαουρδέκης να σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Κλωνάρης με σουτ από την γωνιά και ο Κρίκας Κωσταντίνος να με λει-απ .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σκαμαγκάς με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 38-42 για τους Red-Dicolo. Ισοφάρισαν οι Phoenix Bumps 42-42 , Μπαλτζόγλου και Μοσκόφογλου σκόραραν με σουτ.Ο Λαουρδέκης και ο Φωτεινάκης με σουτ πέτυχαν το 42-46.Ο Κουζοβουνάς από το ζωγραφιστό μείωσε 44-46 και ο Τσαπατάκης με 1/2 βολές, λει-απ ο Σκαμαγκάς,με γκολ φάουλ ο Λαουρδέκης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλωνάρης (1:58)και το σκορ έγινε 44-54.Ο Φωτόπουλος με ντραιβ μείωσε 46-54 (1:42). Το τελικό 46-55 πέτυχε ο Λαουρδέκης με 1/2 βολές (1:25). Με τους Bumps να είναι άστοχοι στις τελευταίες επιθέσεις τους.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σκαμαγκάς με 13 πόντους, 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κλωνάρης με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Φωτόπουλος με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Καδάς με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.