29.4%
30.0%
31.6%
22.2%

Η Printfair κατάφερε να πάει το παιχνίδι κόντρα στους Halia Mavericks στα δικά της μέτρα, δηλαδή σε αργό τεμπο και χαμηλό σκορ, σε ένα ματς που ήταν ισορροπημένο για 38 περίπου λεπτά. Σε εκείνο το σημείο όμως ήρθε ένα ξέσπασμα από τους double trouble για να πάρει μια διαφορά ασφαλείας η Printfair και να κερδίσει τελικά με 47-39. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Καταραχιάς με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες δεν μπήκαν καθόλου καλά στο ματς, άργησαν πολύ να βρουν ρυθμό, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει πολύ χαμηλά, με την Printfair πάντως που “το βρήκε” πρώτη να παίρνει μια διαφορά. Με 9-0 ξεκίνησε το ματς από τους Κρητικό, Αλέξανδρο Καταραχιά, Ανάγνο και Θανάση Καταραχιά, 9-2 από τον Κληρονόμο, 11-2 ο Ευθυμιάδης και 11-4 από τον Αγγελιδέλη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο οι Halia Mavericks άρχισαν να ζεσταίνονται, κατάφεραν μέχρι και να μπουν μπροστά στο σκορ, όμως η Printfair στο τέλος του ημιχρόνου πήρε ξανά το προβάδισμα. Ο Γιακουμής έγραψε το 13-4, 13-10 με ένα 0-6 οι Αγγελιδέλης, Κλιμαντήρης και Πασσαλής, 15-10 με δύο βολές ο Αλέξανδρος Καταραχιάς, 15-16 με άλλο ένα 0-6 σερί οι Μέξης, Πασσαλής και Παναγιώτης Αγγελωνίτης και απάντηση με 5-0 από τους Παπαδόπουλο και Αλεξ Καταραχιά για το τελικό 20-16 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Halia Mavericks συνέχισαν να προσπαθούν για ανατροπή, κάτι που κατάφεραν να κάνουν λίγο πριν το τέλος της περιόδου για να έχουν το πάνω χέρι στην τελευταία. Ο Κρητικός έβαλε καλάθι για το 22-16, 22-18 ο Κλιμαντήρης, 25-18ε τρίποντο ο Αλεξόπουλος, 25-25 οι Αγγελιδέλης λαό Αγγελωνίτης, 27-25 από τον Τσακίρη, 27-30 με άλλο ένα 0-5 οι Αγγελιδέλης και Κλιμαντήρης, 29-30 ο Ευθυμιαδης και 29-32 από τον Αλέξανδρο Αγγελωνίτη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Printfair γρήγορα έκανε ένα σερί που την έφερε ξανά σε θέση οδηγού και προς το τέλος με ένα ξέσπασμα ξέφυγε κιόλας για να κερδίσει με πιο άνετο σκορ από ότι περιμέναμε. Καταραχιάς και Ανάγνος έτρεξαν ένα 6-0 για το 35-32, 35-35 με τρίποντο ο Αγγελιδέλης, 40-35 οι Γιακουμής και Αλέξης Καταραχιάς, 40-37 ο Κλιμαντήρης, και 7-0 σερί από τους αδελφούς Καταραχιά για το 47-37 .το τελικό 47-39 του παιχνιδιού το σημείωσε ο Αγγελιδέλης με δύο βολές.

Για την Printfair, πέρα από τον Αλέξανδρο Καταραχιά, πολύ καλός ήταν και ο Θανάσης. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Αγγελιδέλης και Κλιμαντήρης.